Християнські новини

Турчинов: скорочення населення загрожує нацбезпеці (відео)

У 2018 року народжуваність в Україні впала на 7% в порівнянні з минулим роком. Секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов вважає, що міцна повноцінна сім’я сьогодні стає одним з найважливіших чинників національної безпеки, від якого залежить виживання і майбутнє України.
Про це він заявив на засіданні IV Всеукраїнського Форуму Сім’ї. Турчинов підкреслив, що Росія вже п’ять років веде проти України жорстоку, виснажливу війну.
“За п’ять років війна забрала життя 13 тис. українців, близько трьох тисяч з них – військовослужбовці. Це страшні цифри, але не вони визначають небезпечну демографічну кризу в нашій країні. Так, в 2018 році в Україні народилося 335 тис. немовлят, а пішли з життя – 587 тис. чоловік тобто, за рік українців стало менше на 252 тис. І ця чорна тенденція щорічно тільки погіршується “, – зазначив секретар РНБО
Він додав, що згідно зі статистикою, в 2018 році народжуваність в Україні впала на 7% в порівнянні з минулим роком, а “кількість перерваних вагітностей тільки в офіційних медичних установах щорічно становить понад 100 тис.”
У цю статистику Турчинов також додав міграцію – за його словами, “міграційні цунамі вимивають з країни величезні інтелектуальні та трудові резерви”.
“В результаті в рейтингах країн з найбільш стрімким скороченням працездатного населення України посіла перше місце, а за показниками старіння – 29 місце в світі”, – зазначив він, підкресливши, що скорочення населення загрожує не просто національній безпеці, а й самому існуванню нашої нації.
На думку Турчинова, одним з інструментів захисту сім’ї і сімейних цінностей може стати створення державної установи, яка буде займатися цими питаннями.
“Розвиток і захист інституту сім’ї повинні стати пріоритетом державної політики і ключовою складовою стратегії національної безпеки України”, – сказав секретар РНБО.
Нагадаємо, за рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб, про що свідчать підрахунки Державної служби статистики.
У 2017 році чисельність населення України скоротилася на 198,1 тис. Осіб і на 1 січня становила 42 386,4 тис. Чоловік.

Більше про народжуванність в Україні:

Уряд планував Всеукраїнський перепис населення на 2011 рік. Згодом він був перенесений спочатку на 2012, потім на 2013, потім на 2014, після чого на 2016-й рік. У грудні 2015 року уряд в п’ятий раз переніс проведення Всеукраїнського перепису населення – на 2020 рік.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Сповіщення: Проблеми міграції в Україні і демографічна криза • Слово про Слово

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button