Креаціонізм

Лапки з автоматичним очищенням

Ми вже говорили про дивну здатність геконів переміщатися по гладких поверхнях, як скло, причому гекон вільно підіймається по вертикальній стіні й так само вільно по ній спускається. Ми особливо підкреслювали, що гекон примудряється утриматися навіть на склі через особливі волоски мікроскопічного розміру, якими вкриті його лапки. Насправді процес зчеплення щетинок на лапках гекона і поверхні відбувається на молекулярному рівні.

Дослідники звернули увагу, що гекони, начебто ніколи не були помічені за чищенням лапок, і задумалися – що буде, якщо мікроскопічні волоски забрудняться мікроскопічними частинками пилу. Вчені підрахували: для того, щоб ускладнити гекону пересування, частинки пилу повинні «нейтралізувати» від 26 до 59 волосинок на кожній лапці. Після чого взяли гекона, насипали на його лапки мікроскопічні кульки й пустили побігати на скляну поверхню.

гекон

Яке ж було їхнє здивування, коли гекон не просто утримався на ногах – з кожним кроком він все міцніше тримався за скло. Результат досвіду передбачає, що з кожним кроком деяка кількість кульок «видавлюється», скидається з-під лапки гекона. Щоб дізнатися, чи правильна ця теорія, взяли кілька щетинок з підошви лапи гекона і вивчили їх взаємодію з мікроскопічними кульками. В результаті вчені зробили висновок, що лапки гекона дійсно самоочищаються.

Структура будови лапки гекона дивовижна, але Бог очевидно знає, що Його творіння не зможе працювати без здатності самостійно очиститися і позбавитися від прилипаючого бруду. Ніякий сліпий випадок, ніяка еволюція не змогла б створити таку точну конструкцію.

Читайте також:

Схожі статті

Псалом 148: 7, 10

«Хваліть Господа від землі: риби великі й безодні, … звірина й вся худоба, плазуни і птаство крилате».

Джерело:  День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!