Варто замислитись

Сонячні ведмеді

У якого звіра прозоре хутро? У білого ведмедя. Це – найважливіший елемент в його чудовій системі сонячного опалення.

Білі ведмеді виглядають білими тільки тому, що внутрішня поверхня кожної шерстинки, порожня усередині, має шорстку поверхню. Ці порожнисті шерстинки, діючи як оптичне волокно, служать хорошим ізолюючим матеріалом. Вони збирають світло і передають його шкірі. Торкаючись чорної шкіри ведмедя, світло виробляє тепло. Ця дивовижна система сонячного обігріву дуже дієва. Ескімоси знають, що не можна сушити шкіру білого ведмедя на снігу хутром догори: лежачи на сонці, ця шкіра зробить стільки тепла, що розплавить під собою лід, а вночі просто вмерзне в нього. Тому ескімоси сушать ведмежі шкури хутром вниз.

Вчені, які вивчають цю систему обігріву, кажуть, що вона на чверть задовольняє річну потребу ведмедя в теплі й дозволяє йому швидше накопичувати жирові відкладення на зиму, попри те, що влітку ведмідь активно полює. Порожнє хутро білого ведмедя також служить хорошою теплоізоляцією: шкіра нагрівається, а кінчики шерстинок залишаються холодними. Це означає, що ведмідь майже не втрачає тепло.

Якби ведмежа шкіра не була створена Творцем, а виникла б випадково в ході еволюції, то білих ведмедів не було б зовсім. Ця складна комбінація біології й фізики – ще один доказ на користь існування Творця.

Читайте також:

Книга Пророка Єремії 33: 9

Схожі статті

«І Єрусалим Мені стане за радісне ймення, за хвалу та пишноту всім людям землі, що почують про все те добро, що зробив Я, і здивуються і затремтять через все те добро, яке Я для нього вчинив».

Джерело:  ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button