СвітХристиянські новини

Китай наводить гонконгські протести як причину посилення переслідувань християн

Китайські християни, які беруть участь у протестах проти влади в Гонконзі, зазнали посилених переслідувань з боку комуністичного уряду, який продовжує розглядати людей віри як ворожу силу, що загрожує її режиму.
За даними журналу “Релігійна свобода” Bitter Winter, багато гонконгських християн брали активну участь у проведенні в регіоні антиурядових демонстрацій із закликом до демократії, та амністії більш ніж 6400 осіб, заарештованих до цього часу, та незалежному розслідуванню дій поліції.
У відповідь деякі органи місцевого самоврядування в Китаї використовують участь гонконжців у протестах як привід для переслідування всіх християн, навіть тих, хто належить до санкціонованої державою церкви “Триєдності”. Відповідно до законодавства Китаю, місця культу повинні реєструватися та підпорядковуватися уряду.
28 жовтня 2019 року, коли Церква “Триєдності” в графстві Аньюан, що перебуває під юрисдикцією міста Ганьчжоу в південно-західній провінції Цзянсі, приїхала до місцевого бюро з питань релігій, щоб поновити дозвіл церкви, офіційну особу повідомили, що “на засіданні було вирішено заборонити всі релігійні збори, а церкви закрити».
Далі чиновник стверджував, що через те, що, як повідомляється, багато християн брали участь у гонконгських “заворушеннях” і тому, що християнство було привезено до Китаю із Заходу, комуністична влада стурбована тим, що люди віри в материковому Китаї можуть мати контакт з віруючими в Гонконгу і США, тому всі церкви повинні припинити свою діяльність, сказав він. 
Також у жовтні чиновники Бюро у справах релігій у графстві Вунінг, що перебуває під юрисдикцією міста Цзянсі в місті Цзюцзян, здійснили рейд на місце зустрічі місцевої церкви Триєдності. Вони знищили хрест, зняли зі стіни слова “християнська церква” та зняли всі релігійні символи з тієї причини, що християни в Гонконзі були причетні до “заворушень”. 
Двом вірянам церкви з міста Сючжоу у східній провінції Цзянсу, які планували поїхати в Гонконг на проповіді під час Національного дня Китаю в жовтні, також було сказано, що вони втратять свої пільги, якщо вони це зроблять.
“У гіршому випадку ти підеш до в’язниці”, – заявили працівники поліції, попередивши, що подорож до Гонконгу – протидія Комуністичній партії, а ті, хто це робить, вважаються “антикитайськими силами”.
Так само у вересні Бюро державної безпеки викликало проповідника та ватажка домашньої церкви в місті Цзянсі в місті Ганьчжоу і наказало підписати заяву, що обіцяє не їхати в Гонконг. Їх проїзні пропуски Гонконг-Макао потім конфіскували.
Журнал America зазначає, що уряд Китаю також посилив риторику проти християнських церков у Гонконзі в останні тижні, ідентифікуючи їх як частину “іноземних ворожих сил”, які прагнуть створити політичні заворушення.
Зараз вже сьомий місяць тривають демонстрації в Гонконзі які почалися як протест проти закону про екстрадицію. Відтоді вона перетворилася на боротьбу проти демократії проти влади, ерозію громадянських свобод та проти правлячої в Китаї комуністичної партії.
Вимоги протестувальників тепер включають незалежне розслідування того, як поліція розбиралася з протестами; амністію заарештованих протестуючих; зняття позначення протестів як безладів; і загальне виборче право на посаду виконавчого директора Гонконгу та його законотворчого органу – законодавчої ради.
Щоб вітати з новим роком, сотні тисяч протестуючих пройшли вулицями Гонконгу, попередивши владу, що вони не будуть відмовлятися, поки їхні вимоги не будуть виконані. У спочатку мирні протести в кінцевому підсумку вилилися в насильство, в результаті зіткнень між поліцією і демонстрантами, The Wall Street Journal повідомляє. За підрахунками протестантів, було заарештовано 400 осіб. 
Керрі Лам, керівник Гонконгу, заявила у своєму новорічному виступі, що місяці протестів принесли “смуток, тривогу, розчарування і навіть лють”, і пообіцяла “смиренно слухати” протестуючих, щоб запобігти демонстраціям. Однак вона підкреслила важливість рамки “одна країна, дві системи”, зазначає Times.
Гонконг, який налічує приблизно 7 мільйонів чоловік, є частиною Китаю з 1997 року, але все ще працює зі своєю власною валютою, правовою системою та поліцією. 
Центр для християнських місіонерів під владою Британії, в Гонконзі зараз проживає близько 850 000 християн і понад 1500 церков.

Багато християн, залучених до соціального руху, побоюються, що втрата автономії Гонконгу та підпорядкування громадян правовій системі Китаю призведе до руйнування релігійної свободи. Порушення прав людини в Китаї щодо уйгурських мусульман, християн, Фалуньгун та інших релігійних меншин добре зафіксовано.
Окрім участі в демонстраціях, багато церков відкрили свої двері для протестуючих, дозволяючи їм шукати притулку та відпочинку. 

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button