Домашня»Новини»Куріння марихуани змінює пов’язаний з аутизмом ген в спермі

Куріння марихуани змінює пов’язаний з аутизмом ген в спермі

9
Поширень
Pinterest WhatsApp

Навіть попередні висновки доклінічних досліджень сильно стурбували вчених на тлі поширення легалізації марихуани в багатьох країнах. Вони вважають, що генетичні зміни потенційно можуть передаватися потомству.

Дослідники з Університету Дьюка (США) вперше продемонстрували потенційний зв’язок між вживанням канабісу і розвитком аутизму. Куріння марихуани, як показали дослідження на мишах, змінюють в сперматозоїдах специфічний ген, асоційований з розладами аутистичного спектра, повідомляється на сайті університету.

Поки вчені не можуть оголосити чіткий причинно-наслідковий зв’язок, однак вважають, що подібні генетичні зміни можуть передаватися потомству.

У попередніх дослідженнях було виявлено кілька змін в генах в спермі чоловіків, які вживали марихуану. Один з них – ген DLGAP2 що бере участь в передачі нейронних сигналів мозку й асоційований з аутизмом, шизофренією і посттравматичним стресовим розладом.

У нових експериментах вчені також виявили зміни в DLGAP2.

У народженого потомства епігенетичні зміни були аналогічними, що підтверджує ймовірність потенційної передачі спадкового патерну з покоління в покоління, вважають автори.

Вчені продовжать дослідження на більшій вибірці добровольців, щоб підтвердити свої висновки. Вони стурбовані зростаючою поширеністю куріння марихуани в США та інших країнах, оскільки з’являється все більше доказів негативного впливу канабісу на здоров’я людини і його ще не народжених дітей.

Торік у Великобританії легалізували медичну марихуану, а в США дозвіл отримано тільки в декількох штатах. Тим часом, канадські вчені, у яких тепер з’явилася можливість вивчати вплив марихуани в рамках наукових досліджень, виявили, що навіть незначне споживання марихуани в підлітковому віці запускає певні зміни в мозку.

Джерело: hightech.plus

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Парламентаря християнку тягають по судах за висловлювання проти ЛГБТ

Наступна стаття

Підтримай флешмоб про День посту і молитви про Божий захист над Україною!

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *