Новини суспільстваХристиянські новини

Куріння марихуани змінює пов'язаний з аутизмом ген в спермі

Навіть попередні висновки доклінічних досліджень сильно стурбували вчених на тлі поширення легалізації марихуани в багатьох країнах. Вони вважають, що генетичні зміни потенційно можуть передаватися потомству.
Дослідники з Університету Дьюка (США) вперше продемонстрували потенційний зв’язок між вживанням канабісу і розвитком аутизму. Куріння марихуани, як показали дослідження на мишах, змінюють в сперматозоїдах специфічний ген, асоційований з розладами аутистичного спектра, повідомляється на сайті університету.
Поки вчені не можуть оголосити чіткий причинно-наслідковий зв’язок, однак вважають, що подібні генетичні зміни можуть передаватися потомству.

У попередніх дослідженнях було виявлено кілька змін в генах в спермі чоловіків, які вживали марихуану. Один з них – ген DLGAP2 що бере участь в передачі нейронних сигналів мозку й асоційований з аутизмом, шизофренією і посттравматичним стресовим розладом.
У нових експериментах вчені також виявили зміни в DLGAP2.
У народженого потомства епігенетичні зміни були аналогічними, що підтверджує ймовірність потенційної передачі спадкового патерну з покоління в покоління, вважають автори.
Вчені продовжать дослідження на більшій вибірці добровольців, щоб підтвердити свої висновки. Вони стурбовані зростаючою поширеністю куріння марихуани в США та інших країнах, оскільки з’являється все більше доказів негативного впливу канабісу на здоров’я людини і його ще не народжених дітей.
Торік у Великобританії легалізували медичну марихуану, а в США дозвіл отримано тільки в декількох штатах. Тим часом, канадські вчені, у яких тепер з’явилася можливість вивчати вплив марихуани в рамках наукових досліджень, виявили, що навіть незначне споживання марихуани в підлітковому віці запускає певні зміни в мозку.

Джерело: hightech.plus

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button