УкраїнаХристиянські новини

Відтепер забороняється продавати неповнолітнім електронні сигарети – Рада ухвалила законопроєкт

2 грудня на засіданні Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон, який забороняє продаж електронних сигарет людям, які не досягли 18 років, так само як звичайних тютюнових виробів. Документ підтримали 309 народних обранців. Повідомляє Радіо Свобода.
Законопроєкт передбачає, що продавці тютюнових засобів перевірятимуть у покупців наявність документів, що підтверджують вік.
У разі продажу електронних сигарет неповнолітнім продавцям буде загрожувати штраф – від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6 800 до 13 600 гривень).
Закон набере чинності з 1 січня 2021 року, коли його підпише Президент України Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що як повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України, понад 50 % підлітків в Україні курили електронні сигарети.
Очевидно, що електронні сигарети не менш шкідливі для підлітків, ніж «звичайні»! Електронні сигарети шкодять здоров’ю, адже містять нікотин і викликають залежність.
За словами пресслужби Центру, понад 70 % підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я або значно безпечнішим, ніж «звичайні» сигарети. Водночас у звіті ВООЗ про глобальну тютюнову епідемію за 2019 рік йдеться про те, що електронні сигарети шкодять здоров’ю.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button