Християнські новини

Курди в Сирії переходять з ісламу в християнство

У місті Кобане на півночі Сирії, недалеко від кордону з Туреччиною, зростає громада християн-євангелістів, що з’явилася зовсім недавно. Агентство Reuters опублікувало інтерв’ю з головою цієї громади Омаром Фірасом, який пояснює зростання християнства в Сирії важкими наслідками діяльності «Ісламської держави».
«Після війни з Ісламською Державою багато людей відійшли від ісламу і почали шукати інший шлях, — каже Фірас. — Вони були перелякані та почувалися загубленими».
З’явившись спочатку в Іраку, а потім в Сирії, Ісламська Держава проводило політику геноциду курдів, особливо езидских меншин, як і інших релігійних меншин. Місто Кобане кілька місяців було в облозі, але на початку 2015 року курдській «пешмерзі» за підтримки американської авіації вдалося відкинути бойовиків від міста. Але треба було ще кілька нелегких років боротьби, щоб повністю звільнити від ісламістів район Рожави, сирійського Курдистану.
В ході облоги велика частина міста Кобане перебувала під постійними обстрілами Ісламської Держави. Багато жителів загинули або втратили своїх близьких. Коли повернувся мир і бойовики були відкинуті, Омар Фірас прибув в Кобане в складі місіонерської групи, яка надавала допомогу жителям табору біженців. Саме там Фірас створив невелику громаду, до якої увійшли кілька сімей, які вирішили залишити іслам і прийняти християнство. Вони заснували євангельські церкви в Кобане.
Сьогодні громада об’єднує 20 сімей, тобто близько ста чоловік, але їх число постійно зростає. Багато жителів цікавляться християнством, але бояться зробити крок переходу в іншу релігію. Адже по фундаменталістському тлумаченню ісламу, якого дотримувалися бойовики, за віровідступництво чекає смертна кара. І хоча сунітський іслам не згоден з радикальним тлумаченням Ісламської Держави, курди, знайомі не з чуток з ісламом у версії Ісламської Держави, перестали відчувати себе спокійно в ісламі. Вони або стають атеїстами, особливо в міській місцевості, або шукають для себе більш гуманну конфесію.
«Ісламська Держава назвала те, що відбувається «релігійною війною», постійно використовувала релігійні гасла. Через це багато курдів втратили довіру до релігії в цілому, а не тільки до ісламу», – підкреслює Фірас.
«Ісламська держава» знищила практично всі християнські громади на територіях, які перебували під контролем цього терористичного угруповання. З моменту початку «арабської весни» християни піддавалися гонінням по всьому Близькому Сходу. Багато з них загинули, багато бігли в Європу або США. І сьогодні в Сирії звучать голоси критики на адресу тих, хто вирішив перейти в християнство. За їх словами, вони приймають християнство не в результаті духовного пошуку, а з чисто меркантильних інтересів. На їхню думку, християнам простіше знайти роботу, їм надають допомогу європейські та американські благодійні організації, та й перспективи отримання політичного притулку в Європі або Америці кращі, ніж у мусульман. Нові християни Кобане відкидають ці звинувачення. Вони кажуть, що їх звернення було виключно питанням віри.
«Ми зустрічаємося у вівторок і проводимо службу у п’ятницю. Ми відкрита для всіх, хто хоче приєднатися», — каже Фірас, який зазначив в інтерв’ю агентству Reuters, що новонавернені в Кобане не змінюють свої імена на християнські. Нинішній пастор церкви Зани Бакр (34) сам прийняв християнство у 2007 році. Минулого року він прибув в Кобане з Афрін, курдського міста на півночі Сирії, яке піддавалося жорстоким бомбардуванням турецької авіації. За його словами, сьогодні в Сирії більше новонавернених в християнство, ніж у всьому Афрін.
Втім, багато в Кобане, особливо старше покоління, сприймають появу християнської громади скептично і звинувачують у всьому західних місіонерів. Вони переконані, що західні християнські організації вирішили скористатися хаосом на Близькому Сході й травмами війни, щоб розширити свої ряди.
«Багато людей думають, що вони якимось чином беруть із цього вигоду, можливо, християнські організації допомагають їм матеріально, може, їм дають пільги при отриманні притулку», — сказав колишній учитель арабської мови Саліх Наасан в бесіді з журналістом.
Президент США Дональд Трамп зобов’язався допомогти християнам Близького Сходу з притулком, коли ввів у 2016 році заборону на в’їзд в США громадян найбільш небезпечних з точки зору терору країн. Проте, отримати політичний притулок непросто, багато християн з Сирії та Іраку отримали відмову в Європі та США.
Кореспондент Reuters намагався взяти інтерв’ю у новонавернених членів євангелістської громади Кобане, але з цього нічого не вийшло. Люди навідріз відмовилися фотографуватися або називати свої імена. Вони дуже налякані, побоюються реакції сусідів і навіть розправи в разі розголосу.

Більше про Ісламську Державу:

Цві Зильбер, «Деталі», за матеріалами інформаційних агентств
Фотоілюстрація: Erik De Castro, Reuters

Джерело: detaly.co.il 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button