Новини суспільстваХристиянські новини

Активізація християнської етики у школах та просвітницька робота: відбулося засідання комісії Волинської облради

Депутати Волинської обласної ради прохатимуть керівників громад області активізувати у школах предмети духовно-морального спрямування та проводити просвітницької роботи з керівниками шкіл та батьками учнів. Про це йшлося під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

Джерело: volynnews.com

Людмила Плахотна, керівниця управління освіти і науки Волинської ОДА, підкреслила, що викладання курсів духовно-морального спрямування у волинських школах ґрунтується на розроблених стандартах Міністерства освіти. «Етика», «Основи християнської етики», «Основи релігійної етики», «Етика і духовні засади» входять до цих предметів.

Вона зазначила, що за погодженням із Волинською радою церков в області вже вивчають «Християнську етику в українській культурі» і «Основи християнської етики».

Зокрема, на Волині викладанням таких курсів охоплені понад 65,5 % шкіл. Із 594 шкіл такі предмети вивчають у 390. Цей показник вищий, аніж середній по Україні, який складає 31,65 %.

Також відомо, що викладанням охоплені 19,4 % учнів. З 143 432 учнів такі курси вивчають 27 765 (в Україні в середньому цей показник у межах 12,64 %).

Як повідомила Людмила Плахотна, у Волинській області діє Регіональна комплексна програма розвитку освіти, де є окремий розділ щодо підтримки цих предметів.

Однак, аби діти вивчали у школах предмет духовно-морального спрямування, батьки повинні написати заяву.

За словами Голови Асоціації педагогів та психологів християн Волині Антоніни Євтодюк, є така організація «Батьки.SOS», яка проводить свою роботу щодо дискредитації курсів духовно-морально спрямування. Вони не просто дітям не пропонують альтернативу вивчення тих чи інших предметів, а говорять про їхню шкідливість.

Вона наголосила, що курси духовно-морального спрямування – це предмети не релігійного напряму, а культурологічного, бо дітям показують історичний і морально-етичний аспект, та альтернативу тієї чи іншої моделі поведінки, яка пройшла випробування часом, яка впродовж двох тисяч років є ефективною у світі.

Як зауважила Антоніна Євтодюк, саме зараз актуально порушувати це питання, адже відбуватиметься тарифікація навчальних планів. У положенні про нову українську школу вказано, що такі предмети включені в інваріантну (незмінну) складову, але за умови що є потреби учнів. А директори, попрацювавши з батьками, обирають ту чи ту дисципліну із запропонованих.

Голова Асоціації педагогів та психологів християн заявила, що ці курси важливі, бо це своєрідний алгоритм ефективного життя в сучасному світі. Щодня лунає інформація про булінг, психічне і фізичне насилля, дитячі суїциди, зазначила вона.

Антоніна Євтодюк попросила, аби депутати пояснили на своїх округах та у своїх громадах, що вони не ведуть дитину до тієї чи іншої конфесії, до тієї чи іншої церкви. Це питання вибору. Вона пояснила, що вони не агітують за щось. Вони просто дають дітям можливість отримувати інформацію про джерело любові й морально-етичну систему, яка пройшла випробування часом.

Депутат Олександр Пирожик наголосив, що облрада уже чотири каденції поспіль звертає увагу на тему впровадження і викладання у школах курсів морально-духовного спрямування.

Він вважає, що не в усіх територіальних громадах проведена достатня просвітницька робота в плані інформування, що собою являють ці курси.

Читайте також:

За результатом голосування на засіданні комісії було прийняте рішення, аби депутати облради звернулися до керівників територіальних громад області, освітян, батьків щодо активізації викладання предметів морально-духовного спрямування. Окрім цього у місячний термін мають бути внесені пропозиції щодо системи заохочення закладів освіти й педагогічних працівників, громадських об’єднань у сфері національно-патріотичного та морально-духовного виховання.

Нагадаємо, що 5 травня 2021 року відбувся Всеукраїнський форум «Освіта, базована на цінностях». На ньому наголосили, що викладання курсів духовно-морального спрямування має охопити всі заклади освіти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button