Для життя

Соціальні мережі – це нездорове відволікання, і ви це знаєте

Відволікання на соціальні мережі є для мене великою проблемою. Щогодини мене бомбардують сповіщення з Facebook. Я уважно стежу за реакцією на мої пости. Навіть на роботі я відволікаюся від того, за що мені платять гроші. Я відволікаюся від улюбленої справи. Але я не одна така. Ви це знаєте. Ви пережили це. Можливо, прямо зараз, читаючи, ви замислилися над тим, що відбувається в Інстаграмі. Або, можливо, ваш погляд затримався на сповіщенні. Наше життя регулярно порушується звуковими сигналами та банерами на наших смартфонах. Ми відволікаємося.

Звичайно, соціальні мережі мають свої переваги, як і наші пристрої. Однак, всьому має бути межа. І вам доведеться її встановити та запровадити. Для людини, яка працює онлайн і з екраном, це неймовірно складно. Тож де ми проводимо лінію? Дозвольте мені сказати наперед, що я не збираюся прописувати обмеження в цій статті. Я не можу. Ви самі повинні це зрозуміти. Однак скажу так: усім нам, напевно, потрібно скоротити час, проведений у соціальних мережах. Чому? Щоб ми могли краще інвестувати свій час в інші сфери. Нижче пропоную три способи, як це зробити.

1. Відволікання загрожують нашому побожному життю

Перш за все, соціальні мережі не повинні бути першим, з чим ми прокидаємося. Як свідчить Національний альянс психічного здоров’я: «Ранкова рутина може підвищити вашу енергію, продуктивність і позитивність. Вона також генерує імпульс, створюючи піковий час для когнітивної роботи мозку». По суті, дуже важливо, що ми робимо вранці. Особливо для християн. Соціальні мережі − це часто не більше, ніж безглузда метушня і бездумне споживання медіа. Якщо це перше, що ми робимо, ми обираємо прокидатися під шум.

Скоріше, це має бути час, присвячений читанню Біблії та молитві. У євреїв є звичка присвячувати першу частину дня Богу. Як каже псалмоспівець: «А я буду співати про силу Твою, буду радісно вранці хвалити Твою милість, бо для мене Ти був в день недолі моєї твердинею й захистом!» (Псалом 59:16). Вони присвячують свій ранок Господу. Так само і ми повинні присвячувати свій день Господу. Найпростіший спосіб зробити це − виробити звичку до ранкових молитов.

Християни, як ніхто інший, повинні усвідомлювати цінність ранкової рутини. Те, що ми робимо, коли прокидаємося, може задати курс на весь день. Тому я наполегливо рекомендую вам відкласти телефон на кілька додаткових хвилин вранці. Трохи довше відволікайтеся від відволікаючих чинників, які летять на вас через соціальні мережі, і зустріньтеся з Богом.

2. Бог створив нас для роботи, а не для скролінгу

По-друге, Бог наказує нам старанно працювати у нашому покликанні. Прочитайте 1 Солунян 4:10-12. Павло пише: «Благаємо ж, браття, ми вас, щоб у цьому ще більш ви зростали, і пильно дбали жити спокійно, займатися своїми справами та заробляти своїми руками, як ми вам наказували, щоб ви перед чужими пристойно поводилися, і щоб ні від кого не залежали!». Старанна праця вимагає максимальних, узгоджених, цілеспрямованих зусиль. І ми повинні цього прагнути, яким би не було наше покликання.

Ми всі знаємо, що цього важко досягти, коли ми відволікаємося на соціальні мережі. Наша робота регулярно порушується. Але часто в цьому немає нічиєї вини, окрім нашої власної. Одне дослідження показало, що «в середньому потрібно 23 хвилини і 15 секунд, щоб повернутися до виконання завдання…. після того, як ми відволіклися». У різних людей цей час буде різним. Але існує широкий консенсус, що зосередженість вимагає уваги. Ми настільки звикли до них, що вони стали частиною нашого життя. Проте сповіщення в соціальних мережах − це відволікаючі переривання. Вони заважають нашій роботі, Божому покликанню.

3. Краще піклуватися про себе та інших

Нарешті, турбота про себе є необхідною умовою для того, щоб бути добрими управителями творіння. Бути створеним на образ Божий означає піклуватися про світ, який створив Бог (Буття 2:15). У зв’язку з цим, Бог створив нас у спільноті і для спільноти. Втілена спільнота є життєво важливою для людського процвітання. Соціальні медіа просто не можуть цього запропонувати. Насправді, все більше досліджень показують, що соціальні медіа можуть бути шкідливими для нашого психічного та емоційного стану. Нам потрібен час, щоб бути на свіжому повітрі і бути активними. Бог дав нам тіла. Не тільки пальці та очі. Здоровий спосіб життя означає, що ми повинні відволіктися від екранів.

Дбайливе ставлення передбачає піклування про те, що створив Бог, включаючи наші тіла. Основою цього є спільнота. Справжня спільнота.

Читайте також:

Сказати «так» соціальним мережам означає сказати «ні» чомусь іншому

Соціальні мережі мають переваги. Це правда. Але ми повинні присвячувати наші ранки молитвам, наше життя − працьовитості та турботі про себе та інших. Це може означати вимкнути деякі сповіщення і менше часу проводити в соціальних мережах. Поставте собі за мету використовувати соціальні мережі, не зловживаючи ними. Докладайте більше зусиль, щоб розрізняти цінність соціальних мереж і незліченні відволікаючі фактори.

Складіть ранковий розклад. Я робила це за допомогою календаря Google. Є й інші корисні інструменти. Використовуйте їх для створення здорових звичок: читання Біблії, молитва і тиша. Старанно працюйте над тим, щоб присвятити свій день Господу. Потім старанно працюйте у своєму покликанні на Його славу. Нарешті, пам’ятайте, що весь ваш час належить Богові. Тому, як би нам усім не був потрібен вільний час або дозвілля, не витрачайте його на соціальні мережі замість того, щоб любити інших.

Автор: БАЦЕБА СЕЙФУ

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
thegospelcoalition.org

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button