Здоров'я

Коронавірус: що це, які симптоми і що робити, щоб не заразитися?

Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричинити захворювання у тварин або людини. У людей коронавіруси викликають респіраторні інфекції, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань, як Близькосхідний респіраторний синдром (MERS). Коронавірус, який спричинив спалахи, йменується як 2019-nCoV та викликає коронавірусну хворобу COVID-19. На даний час зафіксовано вже орієнтовно 90 тис. випадків, із них смертельних – 3000.

Симптоми

Інкубаційний період – до 14 днів. Найпоширеніші симптоми COVID-19: лихоманка, втома та сухий кашель. У деяких пацієнтів можуть виникати закладеність носа, нежить, біль у горлі або діарея. Ці симптоми, як правило, починаються поступово. Люди можуть заразитися COVID-19 від інших людей через дрібні крапельки з носа чи рота, які виділяються під час кашлю або видихання повітря. Основний спосіб поширення захворювання – саме через вдихання цих крапель. Ризик заразитися COVID-19 є найвищим від хворої людини. Інфікуватися від людини, у якої зовсім відсутні симптоми, можна, але ризик дуже низький. Ризик заразитися COVID-19 через фекалії інфікованої людини також є, але – також низький. Хоча початкові дослідження дозволяють припустити, що вірус може бути присутнім у калі в деяких випадках – поширення цим шляхом не є головним під час спалаху.

Щоденні повідомлення про смертність від коронавірусу, нові випадки та швидкість його поширення не завжди допомагають зберігати спокій. Звісно, така інформація непокоїть, але необхідно пам’ятати, що вірус активно досліджується і про нього відомо вже досить багато. Зараз ризик зараження новим коронавірусом на території країн Європи залишається досить низьким. Високим він є лише для мандрівників, які подорожують в регіони країн, де зафіксовано випадки коронавірусу. Тому варто утримуватися від планування таких подорожей.
На території України на час підготовки цього матеріалу зафіксовано 1 підтверджений випадок захворювання в м. Чернівці, ще шість пацієнтів перевіряють. В Україні вже з’явилися тест-системи для виявлення вірусу. Вони знаходяться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Саме туди будуть направлятися зразки для тестування.

Рекомендації, яких слід дотримуватися

▪ часто і ретельно мити руки водою і милом;

▪ не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;

▪ уникати тісного контакту з людьми, хворими на респіраторні інфекції;

▪ залишатися вдома, якщо захворіли на респіраторну інфекцію, та повідомити свого сімейного лікаря;

▪ чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот і ніс серветками, ретельно мити руки водою і милом опісля, провітрювати приміщення та дезінфікувати поверхні.

Якісна та перевірена інформація про коронавірус — не менш важливий засіб профілактики. Від початку поширення вірусу поширилася інформація про фейкові способи захисту – від так званих “інноваційних” вакцин, яких, насправді, ще навіть не існує, до різноманітних народних засобів профілактики коронавірусу. Водночас доведена ефективність вживання для профілактики з метою підвищення опірності організму вітаміну С та препаратів, які містять магній.  Докладно із матеріалом з картами та інфографіками про генезу вірусу, його поширення і заходи щодо запобігання можна ознайомитися тут: http://bit.ly/31Fn5xs.
А у цьому ресурсі зібрані наукові публікації англійською (кого зацікавлять) про коронавірус 2019-nCoV та його попередників (віруси MERS-CoV і SARS-CoV), а також інтерв’ю з поясненнями провідних експертів і науковців про коронавірус, рекомендації по лікуванню і запобіганню вірусу, відповіді на поширені питання і розвінчування міфів: http://bit.ly/2OIXIp9.
Таким чином, бути обізнаним дуже важливо задля ефективної профілактики інфікування. При цьому необхідно слідкувати за новою інформацією (окрім наведених) з офіційних джерел та повідомлень МОЗ. Не менш важливо для християн не вірити неперевіреним новинам та не розповсюджувати їх. Нашим завданням є, на мою думку, й активізуватись молитовно, адже духовний стан безпосередньо пов’язаний із душевним та фізичним здоров’ям. Це важливо і для підтримки хворих, включно із християнами, в інших країнах.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button