УкраїнаХристиянські новини

Конституційний Суд почав перевіряти конституційність карантинних обмежень

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи за поданням Верховного Суду щодо конституційності обмежень прав і свобод громадян, встановлених на період карантину.
З відповідним текстом конституційного подання Верховного Суду можна ознайомитися за посиланням: bit.ly/2BUcgyJ.
Як повідомляє Укрінформ, під час засідання у четвер суддя-доповідач Петро Філюк поінформував учасників провадження про хід розгляду справи.
Зокрема, за його словами, він направив запити до органів державної влади, наукових установ з проханням висловити правові позиції щодо порушених у конституційному поданні питань.

“Під час підготовки матеріалів справи до розгляду було надано доручення Секретаріату Конституційного суду підготувати інформаційно-аналітичну довідку щодо практики органів конституційної юрисдикції зарубіжних держав стосовно карантинних заходів у зв’язку з розповсюдженням COVID-19, а також стосовно аналізу законодавства зарубіжних країн з приводу зміни оплати праці працівників бюджетних установ на період запровадження карантину”, – зазначив суддя.

Пленум Верховного суду України розглянув питання чи не порушують основні права громадян України карантинні обмеження, які були впроваджені за останні два місяці. Результатом стало рішення про звернення до Конституційного суду України із проханням перевірити конституційність встановленого карантином порядку.
Пленум проаналізував один закон та три підзаконних акти, які було прийнято ВР та КМУ за останні два місяці. І дійшов висновку, що не тільки їх реалізація, але й сутність не відповідають Основному закону України.
Мова про незаконне обмеження права особу на свободу пересування, яке закріплено у Конституції. Також пленум ВСУ зазначає, що право громадян вільно залишати територію України може бути обмежено лише законом, а не актами Кабміну. Не має в уряду повноважень і відбирати у громадян право на вільне зібрання.
Крім того, Конституція встановлює для усіх громадян рівні права та свободи. Тому положення щодо самоізоляції осіб старше 60 років або вибіркові дозволи на здійснення підприємницької діяльності суперечать гарантіям Основного закону.
Наразі, суди кількох європейських країн (наприклад, у Чехії та Румунії)  вже визнали деякі місцеві карантинні обмеження незаконними. Якщо аналогічне рішення прийме український конституційний суд, підприємці матимуть змогу вимагати від влади компенсацій за заборону здійснювати підприємницьку діяльність, недоотримання прибутку, розірвані угоди та ін. Відповідні позови українських підприємців вже надходять у канцелярії українських судів.
https://www.facebook.com/supremecourt.ua/videos/200851467897616/

За матеріалами: westnews.info та аspi.com.ua

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button