Світ

Колишня голова МВС Фінляндії Пяйві Рясянен знову має відстоювати свободу слова – прокуратура подала апеляцію

Фінський християнський політик Пяйві Рясянен заявила, що готова продовжувати захищати свободу слова та релігії, оскільки прокуратура оголосила, що оскаржуватиме її перемогу в судовому процесі. Їй загрожувало 6 років в’язниці за те, що вона поділилася своїми біблійними поглядами щодо сексуальності та шлюбу.

Джерело: inlight.news з посиланням на christianpost.com

Минулого тижня прокуратура Фінляндії оголосила, що оскаржуватиме вирок окружного суду Гельсінкі від 30 березня, який зняв звинувачення з Рясянен, екс-голови партії «Християнські демократи» та колишньому міністру внутрішніх справ.

«Я сподівалася, що прокуратуру задовольнить це рішення… [Але] готова захищати свободу слова та релігії у всіх необхідних судах, у тому числі у Європейському суді з прав людини», – повідомила Пяйві Рясянен.

Вона зазначила, що її справа «важлива як для християн, які вірять у Біблію, так і для свободи слова загалом».

«Це рішення створює дуже міцну основу для захисту наших основних прав в Апеляційному суді», – продовжила вона, пояснивши, що розпливчасті закони про «розпалювання ненависті» будуть використані проти християн.

«Важливо пам’ятати, що немає загальноприйнятого визначення «мови ненависті, – сказала член парламенту від Християнсько-демократичної партії. – Ніхто точно не знає, що це таке. Якби мова ненависті була в нашому законодавстві, був би великий ризик того, що вона обмежила б наші свободи».

У своєму вердикті на користь Рясянен колегія з трьох суддів Гельсінського окружного суду ухвалила, що уряд не повинен інтерпретувати «біблійні концепції».

Суд дійшов висновку, що заяви колишнього міністра внутрішніх справ не є мовою ненависті, навіть якщо вони можуть образити представників ЛГБТ-спільноти.

Суд також зобов’язав прокуратуру сплатити судові витрати, пов’язані із судовим розглядом.

Рясянен зіткнулася із судовим переслідуванням за участь у створенні та публікації брошури 2004 року «Чоловіки та жінки, яких він створив: гомосексуальні стосунки кидають виклик християнській концепції людства».

Крім брошури, екс-голова партії «Християнські демократи» зіштовхнулася з кримінальними звинуваченнями за твіт 2019 року з критикою керівництва Фінської лютеранської церкви за підтримку місяця гордості ЛГБТ, а також за те, що поділилася своїми переконаннями про гомосексуалізм у радіошоу того ж року.

«Я закликаю християн лобіювати депутатів та інших осіб, які приймають рішення як на національному, так і на міжнародному рівні, і підвищувати поінформованість про небезпеки цензури та скасування культури, які становлять загрозу для будь-якої демократії, – заявила Рясянен. – Інакше простору для розмови з часом стане ще менше. Чим більше ми мовчатимемо, тим більше зростатиме ризик появи законів, спрямованих на обмеження свободи слова».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button