Для життя

ХАЛТУРА, ЯК НАЦІОНАЛЬНА ТРАГЕДІЯ, ЩО ДАЛІ?

Як часто ми халтуримо, тобто виконуємо роботу неякісно? Один раз в день? П’ятдесят п’ятдесятих будь-яких наших справ? А, може, все стараємося зробити швидко, не задумуючись про якість роботи, що виконуємо, тобто вже давно звикли все робити поспіхом та неякісно…

На жаль, куди не подивишся в нашій країні, всюди можемо бачити халтуру: чи це дороги, чи це комунальні послуги, чи це чиновницька робота, чи це якість законів, чи це лікування, правоохоронна діяльність…

Дуже погано, що ця проблема також характерна і для елементарного рівня: вдома можемо погано помити підлогу, чи піти на семінар непідготовленими, взяти зобов’язання написати статтю і не написати її, пообіцяти щось зробити і не зробити це; або зробити роботу, як в народі кажуть, «через не ту руку».

І ця проблема характерна для будь-якої нації і будь-якого часу, навіть у Біблії вона зазначена ще за тисячі років до нашого існування. І стосується багатьох, навіть тих, хто є віруючими, чи хто є невіруючими…

Чому так багато людей звикли працювати неякісно?

Одна з найголовніших причин, чому ця чума існує в Україні, є негативна традиція, а саме: вона іде з часів Радянського Союзу, коли більшість людей не були зацікавлені в результатах своєї роботи, знаючи, що їм все одно заплатять, люди не відчували, що ця справа, яку вони виконують, є для їхнього спільного блага.

Наступна причина, теж важлива – нам легше зробити роботу швидко та неякісно. Розуміємо, що халтура, це погано, але все одно її «гонимо». Нам важко і, як правило, не хочеться робити все якісно, виділяючи на це достатньо часу.
Ще один важливий аспект причини халтури – ми не звикли робити все якісно. От немає у нас такої звички і все. Ми звикли пошвидше і полегше!!!

Нам потрібно зрозуміти, що халтура, це не тільки великий гріх, це одна з найголовніших причин, яка не дозволить нам вирости професійно, досягнути вагомого успіху.

Якісно виконана робота – це фундамент для завтрашнього успіху у будь-якій сфері, адже ми всі найперше шукаємо професіонала лікаря, юриста, вчителя, сантехніка… Так давайте бути цими професіоналами, ось звідки міняється нація, починаючи з себе – індивідуально.
Халтура ніколи не подобалася Богові, Він бачив, що халтурити можуть не тільки звичайні люди, але і служителі Божі.

«І сказав Господь до Аарона: Ти й сини твої та дім батька твого з тобою понесете на собі гріх недбалості (в російському відповіднику: «небрежности» в англійському: «error») щодо святині; і ти, і сини твої з тобою понесете на собі гріх щодо вашого священства» (Числа 18:1).
Ви бачите, що покарання понесе не тільки великий муж Божий – Аарон, але і його сини та весь його дім, тобто ми можемо говорити про халтуру, як негативну традицію, яка сформувалася в родині Аарона, незалежно того, що він був духовним лідером!!!

Чи це не схоже на нас? Бо можемо бути в церкві багато років, навіть мати певні досягнення і посади в цій сфері, але все ж робити багато справ неякісно.

Ми також можемо робити і Божу роботу неякісно, що взагалі є неприпустимо, але, на жаль, я з цим стикаюся дуже часто, люди навіть не бояться Божу справу виконувати безвідповідально, нестаранно, не даючи звіт ні собі, ні іншим за виконану роботу!!!

Пророк Єремія звертався до Божого народу, кажучи: «проклятий всякий, хто робить Господню роботу недбало» (Єремії 48:10), закликаючи їх до покаяння та змінення себе, свого характеру.

І це прокляття є найпершим результатом не тому, що Бог покарає – ні, це прокляття само прийде, як наслідок неякісно виконаної роботи: скарги людей, поломки, аварії, програні справи в судах, додаткові витрати на усунення недоліків, втрачена репутація…

Цю проблему не можна ігнорувати, так легше всього, – з цією чумою необхідно розбиратись.

Ось певні поради:

1 – визнати що ця проблема, в нас є (в мені конкретно) і розкаятись перед Богом, відрікаючись від неї;
2 – зрозуміти, що ця проблема не принесе нам (мені) добра, а навпаки – багато проблем та зайвих витрат;
3 – прийняти рішення робити кожну справу якісно, щонайкраще, не зважаючи на те, чи хтось перевірить, чи ні;
4 – молитися перед кожною справою, щоби Бог поміг і показав, як її зробити найкраще;
5 – продумати справу наперед: що я можу зробити і як, щоби справа була зроблена якісно;
6 – наперед налаштувати себе, щоби конкретну роботу зробити якісно;
7 – працювати якісно, борючись всякий раз зі спокусою (а вона виникає в кожного і, як правило, завжди) виконати конкретну роботу швидко і без належної якості;
8 – хвалити себе за гарно виконану роботу, воздаючи славу Богові.

Ми повинні себе, найперше, побачити людьми, які все виконують якісно, людьми високого стандарту, які роблять все, як для Бога!!!

«І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям! Знайте, що від Господа приймете в нагороду спадщину, бо служите ви Господеві Христові» (До Колосян 3:23).

Сергій Гула

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button