Світ

“Керівництво РПЦ приєдналося до злочинів війни проти України”: Штайнмаєр зробив потужну заяву на Всесвітній раді церков

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Всесвітню раду церков виступити проти пропаганди РПЦ, спрямованої проти свободи та прав громадян України.

Джерело: tsn.ua

Політик прямо заявив, що керівництво РПЦ приєдналося до злочинів війни проти України. Про це Штайнмаєр сказав у виступі на Асамблеї Всесвітньої ради церков, що вперше відбувається у Німеччині.

Він заявив, що на сьогодні голови РПЦ ведуть своїх членів і всю свою церкву «небезпечним і справді блюзнірським шляхом, який суперечить всьому, у що вони вірять».

«Вони виправдовують загарбницьку війну проти України – проти своїх і наших братів і сестер по вірі. Ми повинні виступити, також тут, у цій кімнаті, на цій Асамблеї, проти цієї пропаганди, спрямованої проти свободи та прав громадян іншої країни, цього націоналізму, який свавільно стверджує, що імперські мрії диктатури про гегемонію є волею Бога. Скільки жінок, чоловіків і дітей в Україні стали жертвами цього розпалювання ненависті, цієї ненависті і цього злочинного насильства!», – сказав Штайнмаєр.

Він додав, що не можна сьогодні мовчати про воєнні злочини в Україні, які відбуваються на очах світу: килимові бомбардування та цілеспрямовані напади на цивільні будівлі, житлові будинки, лікарні, торговельні центри, вокзали та громадські місця.

«Ми повинні назвати це своїм іменем, власне, ми повинні це засудити, і, нарешті, але не менш важливо, як християнська спільнота, ми повинні висловити свою відданість гідності, свободі та безпеці народу України. Я хотів би скористатися цією нагодою, щоб передати щирі вітання делегаціям церков в Україні – і я сподіваюся, що від цієї зустрічі вони зможуть отримати силу та підтримку для своїх страждальних церков і громад на батьківщині», – сказав німецький президент.

Він зауважив, що на асамблеї присутні і представники РПЦ. 

«Той факт, що вони тут, не є чимось, що ми повинні сприймати як належне в наш час. Я очікую, що ця асамблея не позбавить їх правди про цю жорстоку війну та критики ролі лідерів їхніх церков», – заявив Штайнмаєр.

Далі президент додав:

«Керівництво Російської православної церкви приєдналося до злочинів війни проти України. Ця тоталітарна ідеологія, замаскована під теологію, призвела до повного чи часткового знищення багатьох релігійних об’єктів на території України – церков, мечетей, синагог, навчальних та адміністративних будівель релігійних громад. Жоден християнин, який ще володіє своєю вірою, своїм розумом і почуттями, не зможе побачити в цьому волю Божу», – додав президент ФРН.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button