Домашня » Новини » Знайдено филистимське місто, в якому Давид переховувався від Саула

Знайдено филистимське місто, в якому Давид переховувався від Саула

7
Поширень
Pinterest WhatsApp

Фахівці Єврейського університету, Управління старожитностей та Університету Маккуорі в Сіднеї вважають, що знайшли недалеко від Кір’ят-Гата місто Секелег (Ціклаг), в яке втік Давид після сварки з Саулом.

Розкопки були розпочаті в 2015 році між Кир’ят-гатом і Лахішем. Археологи виявили сліди поселення з масивними кам’яними будівлями, яке існувало в XII-XI століттях до н.е. Знахідки характерні для філістимлян, наприклад, керамічні посудини що зариваються під підлогою, вважалися що вони приносять удачу і є талісманами. Виявлено кам’яні і дерев’яні знаряддя, схожі до тих, що знаходили в Ашдоді, Ашкелоні, Екроні і Гаті – містах філістимлян.

Археологічні дослідження свідчать, що на руїнах міста вже в X столітті до н.е. зводиться єврейське селище. Його існування припинала пожежа. Тут були виявлені десятки прекрасно збережених керамічних виробів, які раніше знаходили і в інших єврейських містах юудейської долини того періоду.

Серед них – глечики, що служили для зберігання вина і масла, декорований червоним столовий посуд. Аналіз знахідок дозволив датувати населений пункт правлінням царя Давида. Це відповідає і Писанню, де говориться, що при Давиді місто перейшло до юдейського царства.

12-річні археологічні дослідження, які проводяться в даному районі під керівництвом професорів Йосефа Гарфінкеля і Саара Ганор, наближають нас до відтворення картини Юдейської низовини в період перших царів. Тут існувало два великих міста – Секелег і Хирбет-Кіяфа, які охороняли західний кордон царства.

Управління старожитностей зазначає, що назва міста унікальна для Землі Ізраїлю, оскільки походить не від семітського, а від філістімлянского кореня. Филистимляни належали до так званих народів моря, який переселився на Близький Схід з району Егейського моря.

Більше про археологію:

Не слід забувати і про те, що в минулому археологи неодноразово заявляли про виявлення Секелега – і в 18 кілометрах на схід від Гази, і недалеко від киббуца Лаав. Ним оголошували і Тель-Шеру, розташовану на захід від Раате.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

Джерело: newsru.co.il

Попередня Стаття

6 запитань Всеукраїнської Ради Церков до кандидатів у депутати

Наступна Стаття

Заледеніння і хронологя людства - людина Еці

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *