Про відомих

Йоганн Себастьян Бах – великий композитор і чудовий сім’янин

Геніальний німецький композитор епохи бароко, майстер поліфонії, видатний органіст та імпровізатор, автор величезної кількості органних, клавірних, інструментальних та хоральних творів, за словами Бетховена – «батько гармонії», батько сімнадцяти дітей. Людина надзвичайно цілеспрямована, працелюбна і побожна, ще й до того зразковий сім’янин.
Ми можемо прослідкувати його релігійні погляди, розглянувши його творчість, зокрема хорові твори, тексти яких, підібрані композитором, вказують на його близьке сприйняття Бога, особисте переживання муки Ісуса Христа.
Всього Бах написав більше 300 кантат на духовну тематику, з яких тільки 200 дійшли до наших днів. Часто кантата відкривається урочистим хоровим вступом, потім чергуються речитативи і арії для солістів або дуетів, а завершується все хоралом. Для речитативу зазвичай беруться ті ж слова з Біблії. Речитативний виклад Євангельського тексту в Баха за тонкістю передачі виразності деталей не має рівних в італійській опері.

Більше про відомих композиторів:

Глибоку побожність Баха розкривають його риси характеру, а також і його поведінка.
Своїми успіхами композитор ніколи не хвалився, а коли його запитували, як він досягнув подібної досконалості, Бах серйозно і просто відповідав: «Мені довелося старанно займатися, і хто буде таким же старанним, досягне того ж». Також всім була широко відома привітна скромність Баха щодо інших музикантів. Його велика музична чеснота прикрасилася ще більшою чеснотою – привітністю і нелукавою любов’ю до ближнього.

christusimperat.org 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button