Новини суспільства

В Україні спростили процес усиновлення

Тепер в Україні заявку та всі необхідні документи для реєстрації кандидатом на батьківство можна подати через сайт державних послуг «Дія».

Джерело: zn.ua

Як зазначає державний портал, через війну багато дітей залишилися без батьків. Водночас процес усиновлення є дуже складним, бюрократичним і корумпованим. Команда «Дії» працює над тим, щоб якомога більшій кількості дітей було легше знайти сім’ю.

Що потрібно зробити для всиновлення онлайн?

  1. Увійдіть у кабінет громадянина на порталі Дія.
  2. Натисніть Послуги, далі  Сімʼя, а потім Усиновлення: реєстрація кандидатом
  3. Заповніть анкету, вказавши дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку ви хочете усиновити: стать, вік тощо.
  4. Завантажте потрібні документи.
  5. Підпишіть заяву е-підписом та натисніть Надіслати.

Далі заявку перевірять служби у справах дітей, що триватиме п’ять робочих днів. Після цього служба у справах дітей приїде до вас додому, щоб переконатися, що дитина може там проживати. Якщо все гаразд, усиновителям потрібно буде зареєструватися для отримання статусу кандидата.

Зазначається, що це вже друга послуга з усиновлення на порталі Дія. До цього запустили онлайн-консультації з цього питання.

Читайте також:

Фінансова допомога від міжнародних організацій надаватиметься вибірково

За перші п’ять місяців повномасштабної війни російський кордон перетнули 2,8 мільйона українців, у багатьох випадках вимушено, у тому числі 448 тисяч дітей, з яких понад 2 тисячі були сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!