СвітХристиянські новини

Порнографія доводить гедонізм та егоїстичний сексуальний досвід до крайності

В Іспанії розпочато анонімне онлайн-опитування, «щоб отримати загальне враження про використання порнографії в церкві та розробити ресурси підтримки, адаптовані до потреб, які можуть виникнути». Повідомляє Evangelical Focus.
Дослідження, опубліковане у вересні 2020 року Університетом Балеарських островів в Іспанії, прийшло до висновку, що принаймні кожен четвертий чоловік почав споживати порнографію до 13 років.
Девід Перес Араго є координатором платформи «Lliures de debò» («Really Free»), яка протягом п’яти років працювала над «звільненням полонених по обидва боки екрану».
Вони разом з Іспанським євангельським союзом нещодавно ініціювали вивчення споживання порнографії у церквах, здійснивши анонімне опитування для збору інформації.

«Опитування допоможе нам отримати загальне враження про використання порнографії в церкві в Іспанії та розробити ресурси підтримки, адаптовані до потреб, які можуть виникнути», – зазначає Перес.

За словами промоутера цієї ініціативи, в Іспанії досі немає багатьох досліджень про те, як порнографія впливає на особисті стосунки.

«Ми бачили, що порнографія ізолює людей, посилює насильство та ризиковані сексуальні практики у молодих людей, викликає сексуальну дисфункцію, провокує розлучення, зменшує народжуваність, збільшує ймовірність невірності в стабільних стосунках, а також рейфікує та гіперсексуалізує людей», – пояснює Перес.
Крім того, «немає жодних ознак того, що це робить щось добре у взаємостосунках між людьми. Порнографія доводить гедонізм та егоїстичний сексуальний досвід до крайності, і це не може бути позитивним для пар або сімей», – підкреслює він.

Брак ресурсів

Порнографія майже не розглядається в євангельській сфері.

«Майже для всіх церков, де ми говорили, це питання було вперше обговорено. Делікатності стає все більше, і ми починаємо говорити про це детальніше, але це може зайняти деякий час, поки ця тема не стане щоденною проблемою», – підкреслює Перес.
«Інтернет-порнографія – це нещодавнє явище, це галузь, яка не має нічого спільного з 20 або 30 роками тому. Він ніколи не був таким зручним, доступним, анонімним та прийнятим, як сьогодні», – повідомив він.

«Lliures de debò» виявив «багатьох церковних лідерів та батьків, які не мають інструментів для розв’язання цього питання. Вони сприймають це як непереможного монстра з щупальцями, які сягають у кожен кут, так що ви не знаєте, з чого почати атакувати».

Як діяти?

Перес пропонує три напрямки дій для боротьби з порнографією.

«Перш за все, профілактика. Ми проводимо бесіди в церквах, щоб поговорити на цю тему, порушуємо табу і починаємо підвищувати обізнаність про порнографію та його зв’язок у взаємостосунках між людьми».
По-друге, «навчання. Ми готуємо курс для керівників, щоб допомогти їм відповісти. І, нарешті, втручання, увага до людей, які наважуються зробити крок, залишити порнографію і відновити свої стосунки з Богом».

Опитування

Метою опитування є «отримати приблизну картину звичок споживання порнографії по всій Іспанії, зокрема серед тих, хто заявляє, що йде за Ісусом», – говорить Перес.

«Якщо ми знаємо факти, то зможемо керувати навчальними сесіями, бесідами тощо. Вам не потрібно нічого сприймати як належне, а навпаки, наголошуйте на найбільш актуальних питаннях, щоб бути ефективними», – повідомив він.

Перес вважає, що «церква повинна мати можливість реагувати на цю проблему та вирішувати її, проте ми вже запізнились. Чим більше людей чесно будуть відповідати на анонімне опитування, тим краще ми можемо діяти».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button