Новини археології

Ізраїль розкопає історичний басейн Силоам у місті Давида

Силоамський басейн був частиною єрусалимської системи водопостачання за часів Храму і правління царя Єзекії.

Джерело: The Jerusalem Post

Фонд «Місто Давида» почне розкопки Силоамського басейну і відкриє його для відвідувачів, повідомило у вівторок Управління у справах старожитностей.

Силоамський басейн є археологічним та історичним об’єктом в межах міста Давида, який був частиною єрусалимської системи водопостачання за часів правління царя Єзекії й був побудований близько 2700 років тому.

Басейн слугував резервуаром для джерела Гіхон, вода з якого відводилася і зберігалася в підземних тунелях. Деякі археологи вважають, що він використовувався як ритуальна купальня (міква) для паломників, які очищалися перед тим, як продовжити відвідування Храму.

У 1880 році на цьому місці було виявлено напис давньоєврейською мовою про те, як вода відводилася до басейну з джерела Гіхон, який нині зберігається в Стамбульському археологічному музеї. Напис належить до часів Єзекії.

Плани IAA щодо розкопок

З часом басейн Сілоам став об’єктом досліджень і розкопок археологів усього світу, але розкопки IAA мають на меті повністю розкрити басейн вперше з моменту його побудови.

Під час розкопок відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з об’єктом та прогресом, який досягається в його розкритті. Купальня Силоам буде додана до маршруту, який починається в Місті Давида і закінчується біля підніжжя Стіни плачу.

Читайте також:

«Купальня Силоам в Національному парку “Місто Давида” в Єрусалимі − це місце історичного, національного та міжнародного значення, − сказав мер Єрусалиму Моше Ліон. − Після багатьох років очікування ми незабаром зможемо відкрити це важливе місце і зробити його доступним для мільйонів відвідувачів, які щороку приїжджають до Єрусалиму».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button