Новини суспільства

Кількість українців, готових виїхати на постійне проживання в США або ЄС наразі становить 7 %

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-13 вересня, за два роки кількість українців, готових виїхати на постійне проживання в США або ЄС, зменшилася в 4 рази й наразі становить 7 %.

Джерело: pravda

«У жовтні 2020 року КМІС проводив всеукраїнське телефонне опитування, де серед іншого ставилося запитання “А якби вам зараз без умов надали громадянство США або ЄС, ви б поїхали для постійного проживання в ці країни?”. На той момент 28 % серед усіх дорослих українців готові були виїхати жити за кордон.

У вересні 2022 року ми повторно поставили це запитання… Частка тих, хто готовий виїхати жити до США/ЄС, знизилася в 4 рази – з 28 % до 7 %», – зазначають у КМІС.

Водночас з 69 % до 91 % збільшилася кількість тих, хто не хотів би виїхати, навіть якби їм надали громадянство США або ЄС без будь-яких умов.

Як зазначають соціологи, необхідно враховувати той факт, що близько 10 % дорослих українців зараз перебувають за кордоном як біженці.

Проте навіть якби половина респондентів відповіли «так» на це питання (хоча останні опитування українських біженців показують, що насправді більшість все одно хоче повернутися на батьківщину, тобто відповідей «так», ймовірно, було б менше половини, – КМІС), то зниження еміграційних настроїв також буде суттєвим – з 28 % до приблизно 13 %.

Абсолютна більшість населення (90-92 %) в усіх регіонах України не хотіли б виїжджати й жити за кордоном.

Також у порівнянні з 2020 роком у всіх регіонах було значно менше тих, хто хотів би виїхати.

Попри те, що молодші респонденти охочіше емігрують, насправді серед усіх вікових категорій абсолютна більшість (не менше 84 %) не хотіли б виїжджати жити до США або ЄС, кажуть соціологи.

Читайте також:

Майже 4 з 10 дорослих американців живуть без пари – одиноких людей стає більше

«Важливо також, що у всіх вікових категоріях простежується значне зниження готовності переїхати до США/ЄС у порівнянні з 2020 роком. Наприклад, у 2020 році практично половина (46 %) молоді до 30 років хотіли б виїхати, зараз – 13 %», – зазначили у КМІС.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button