Світ

На Півночі Кіпру відбувається культурний та релігійний геноцид

Протягом останніх років турецька частина Кіпру дедалі більше ісламізується. Майже в кожному селі будуються нові малі та великі мечеті.

Джерело: catholicnews

«Це свідома політика турецького уряду, який за допомогою саудівських грошей прагне стерти християнське коріння цієї території», – зазначила турецька журналістка Узай Булут, яка висвітлює цю діяльність.

Під час папського візиту на Кіпр ЗМІ акцентували на проблему мігрантів. Заклик глави Православної церкви Кіпру, який просив Франциска допомогти християнам Кіпру повернути захоплені турками товари, не був доведений до громадської думки. Він нагадав, що турецька військова інтервенція «була набагато кривавішою за жорстокі дії кровожерного Аттіли». Наслідками цього є триваюча окупація та колонізація північних земель турками, зруйновані храми та монастирі.

У міжнародній доповіді під назвою «Втрачена цивілізація» йдеться про те, що християнські церкви на окупованих територіях стали об’єктами агресивного та систематичного осквернення. Понад 500 храмів і монастирів було пограбовано і зруйновано. Назавжди зникли 15 тисяч безцінних православних ікон, зникло дорогоцінне літургійне начиння, фігури святих та образи. Деякі храми були перетворені на мечеті. 200 000 греків-кіпріотів були змушені назавжди покинути свої домівки.

«Не вдалося встановити справедливість, і Церква не отримала вкрадених речей чи відшкодування за перехоплення будівель», – розповіла  журналістка Булут.

Читайте також: 

Вона наголошує, що останнім часом проєкт ісламізації цієї території набирає обертів. За словами журналістки, вони десятиліттями перебувають на Кіпрі і продовжують бути свідками «культурного та релігійного геноциду», спрямованого на стирання самобутності цієї землі та її християнських коренів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

4 Коментарів

 1. “Під час папського візиту на Кіпр ЗМІ акцентували на проблему мігрантів. Заклик глави Православної церкви Кіпру, який просив Франциска допомогти християнам Кіпру повернути захоплені турками товари, не був доведений до громадської думки.”
  Досить “цікавий” і, як виглядає, по-своєму промовистий факт…

 2. Р. S. Іншими словами.
  Зокрема, цей факт (чомусь) знову підштовхує до тієї думки й висновку, що вся гучна й вельми піар-показова “стурбованість” і “велике переймання” нинішнього ватиканського керівництва – в т. ч. – проблемами міжнародної міграції і “нещасних мігрантів”, скоріш за все, носять (де-факто) суто кон’юнктурний і політично-вибірковий характер.
  Тобто: навряд чи є дійсно справжніми й щирими…

 3. А також.
  Загалом же, у самому факті цього “культурного і релігійного геноциду” Туреччини на окупованому нею Північному Кіпрі НЕМА нічого нового й несподіваного.
  І тут, мабуть, достатньо буде пригадати, що страхітливий “реєстр” геноцидних злочинів ХХ ст. – і саме ФІЗИЧНИХ – відкрила, власне, Османська імперія. Це – коли її тогочасний запекло-шовіністський “молодотюркський” режим, починаючи від 1915 р. і далі, організував і вчинив великомасштабну криваву різанину супроти, принаймні, ТРЬОХ тодішніх тамтешніх ХРИСТИЯНСЬКИХ народів: вірмен, а також ассирійців та понтійських греків…
  І що характерно, та це те, що і ПОДОСІ влада сучасної Туреччини – категорично й бурхливо-емоційно – ЗАПЕРЕЧУЄ факт того геноцидно-людиноненависницького злодіяння своїх попередників…
  А що нині вчиняє турецька армія і, зокрема, у перебігу військового конфлікту в Сирії?!

 4. Р. S. А отут іще дещо на цю ж тематику:
  https://risu.ua/glava-kiprskoyi-pravoslavnoyi-cerkvi-zaklikav-buti-gotovim-do-konfliktu-z-turechchinoyu_n124582

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button