Здоров'я

Імунітет людини і поліція

Імунітет людини дуже схожий до роботи поліції… Якщо у якомусь районі міста чи країни зростає криміногенна активність, то там слідом з‘являється багато поліцейських. Інколи навіть − військових. Але коли ситуація нормалізується, то для держави дорого, невигідно і безглуздо концентрувати там поліцію тривалий час. І тому стражі порядку поступово зникають. Але на всяк випадок розвішують камери, ставлять сигналізацію. І у разі потреби повертаються на попереднє місце миттєво.

Якщо людина починає бігти, то частота серцевих скорочень зростає. Але коли вже не біжить, то серце повертається до звичної роботи. Якщо температура повітря росте, то виникає пітливість. Але коли навколо стає прохолодніше, то пітливість зникає. І якщо в організмі розвивається запальний процес, то в крові стає багато лейкоцитів. А коли стан нормалізується, то кількість лейкоцитів поступово зменшується.

Імунна система людини працює таким же чином. У відповідь на нові бактерії чи віруси організм починає масово виробляти антитіла. Але якщо це новий збудник, то його потрібно спочатку розпізнати, вивчити і виробити антиподи. А вони вже, своєю чергою, знищать ворога. І цей процес в організмі триває 1-2 тижні. Щоб краще зрозуміти, це майже те саме, що зробили науковці, коли вивчили коронавірус і розробили вакцину. Тільки в науковців на це пішов рік і вони дуже тішаться, як швидко впорались.

Так от, коли всередину проникає збудник, за тиждень-другий в крові вже повно антитіл. І вони роблять свою справу. А коли ситуація повертається до норми, організмові безглуздо утримувати в крові так багато «поліції». Тому рівень антитіл поступово падає. Тільки падіння антитіл не означає зникнення імунітету. Бо в організмі є клітини пам‘яті, у яких прописується весь алгоритм, який був пройдений раніше. І якщо збудник проникає повторно, то на цей раз антитіла наростають уже не за дні, а в лічені години.

Саме тому буває так, що людина перехворіла пів року тому, зробила аналіз, а антитіл немає. За деякий час повторила аналіз − антитіла є і їх багато. А хвороби повторної не було. Все це пройшло непомітно для самої людини. Бо так працює імунітет. І коли кажуть ай-я-йай, що ж це таке, антитіла падають, ґвалт і проблема, то насправді ніякий це не ґвалт. Бо якби в крові на тому ж рівні трималися всі антитіла, які виробляються протягом життя на всі збудники, то кров уже мала би складатися лише з антитіл, а не з еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів…

Імовірно, що ще трохи, і «британські учьоні» також про це розкажуть. І це стане великим відкриттям. Сенсація, про яку знали й раніше. Але ще не зараз. Бо інформацію потрібно видавати наверх дозовано.

Є такі організми, які коли починають бігти, то серце не витримує. І якщо стає жарко, теж витримати не можуть. І коли в організм проникає збудник, то його ресурсу не вистачає на тиждень-другий, поки в достатній кількості виробляться антитіла. І він може загинути раніше. Для таких людей вчені знайшли порятунок. Їм краще спочатку зустрітися з муляжем збудника. І він буде готовий до моменту, коли в організм потрапить справжній ворог.

Читайте також:

Але якщо людина здолала інфекцію, якщо вона отримала природній міцний захист, то вводити їй ще й муляж не є необхідним. Та ми живемо у специфічному світі. У світі, в якому відомий спортсмен каже, що чиста вода краща за газовану. І нічого дивного, бо всі про це і так знають. Але його змушують мовчати через встановлені правила. У світі, в якому людям зі штучним захистом створюють преференції перед тими, хто вже має природній.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Павло Сільковський

Працює дитячим лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Рівненській обласній дитячій лікарні. Керує інформаційним відділом Рівненської обласної дитячої лікарні. Виконує медичну волонтерську місію на Гаїті. На запрошення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, наприкінці 2016 року проходив стажування в Міністерстві охорони здоров’я. Член наглядової ради Фундації Рональда Макдональда в Україні. Співавтор наказу Міністерства охорони здоров’я про відкриті реанімації. Працює над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. У червні 2018 отримав почесну відзнаку за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона”. Переміг в регіональному відборі в номінації “Взірець у служінні суспільству”

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button