Блог Сергія Головіна

Хто створив Бога?

Напевно вам доводилося чути запитання: якщо Бог створив світ, хто ж тоді створив Бога? За поверхневою наївністю цього питання прихований досить глибокий філософський принцип: з нічого не вийде щось.

Абсолютне ніщо не може бути причиною чого б то не було. Ніщо не може породити щось. Точно так само, як що-небудь не може бути причиною власного існування, тому що в цьому випадку воно повинно було б існувати до існування самого себе.

Так що якщо колись не було нічого, то і сьогодні нічого не повинно бути. Раз щось існує зараз, значить, щось існувало завжди. А те, що існує завжди, не має початку і причини не потребує.

Таким чином, наявність тимчасового, залежного, обмеженого і кінцевого буття доводить існування чогось вічного і самодостатнього. Якщо існує хоча б щось, чого могло б і не бути, – будь то травинка, галактика, комашка, уряд, немовля, ми з вами, – значить, існує і щось, чого не бути не може.

Ми ж стоїмо перед очевидним фактом: всесвіт, будучи сукупністю простору, часу і матерії, – існує. І це може мати тільки два варіанти пояснення. Або сам всесвіт вічний, і тому не потребує будь-якої причини для свого існування, або він мав початок.

Якщо ж всесвіт мав початок, тоді причина його існування повинна перебувати поза самим всесвітом – поза матерією (тобто надприродної), поза простором (нескінченної) і поза часом (вічної). Більш того, якщо матеріальний світ мав початок, то найпершої миті його існування ніякий інший його стан передувати не міг. А єдиним типом причинності, який залежать від попереднього стану системи, є чиєсь волевиявлення.

Здатна ж на таке тільки особистість.

Ось і виходить, що все, що спостерігається нами в цьому світі, вже самим своїм буттям доводить, що існує вічна, нескінченна і надприродна Особистість, яка з власної волі створила все з нічого. Її, цю Особу, і називають словом «Бог».

Читайте також:

В тому й полягає загадковість логіки атеїстів. Поки розмова має абстрактний характер, вони погоджуються з очевидним твердженням: тимчасове (те, що мало початок) потребує причини / творця, а вічне (яке не мало початку) – немає. Але як тільки розмова переходить в предметну площину, вони готові вірити, що всесвіт, який мав початок виник сама по собі й не потребує Творця для свого існування, а безначальному Богу такий, чомусь, повинен бути потрібен.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button