Актуальне

Християнський Новий рік: історичні та духовні аспекти

Новий рік починається 1 січня, згідно з григоріанським календарем.У старому римському календарі рік розпочинався 15 березня. Березнева дата переважно була пов’язана з початком весни, тобто логічним часом початку нового року. Але з політичних та військових причин, 1 січня 153 р. до н. е. став днем ​​святкування Нового року. З цього моменту римський рік починався у січні, і так триває досі.

Римський календар, також званий юліанським календарем, широко використовувався у всій Західній Європі, поки не був переглянутий італійським лікарем, астрономом, філософом та хронологом Алоїзієм Лілієм. Використання цього реформованого календаря було заповідане Папою Григорієм XIII у 1582 році і названо на його честь григоріанським календарем, що найширше використовується у світі. Але це завжди було так.

«І промовив Господь до Мойсея, говорячи: Промовляй до Ізраїлевих синів, говорячи: Сьомого місяця, першого дня місяця буде вам повний спочинок, пам’ять сурмлення, святі збори. Жодного робочого зайняття не будете робити, і принесете огняну жертву для Господа» (Левит 23:23-25).

Місяць Тішрей, який випадає на вересень та жовтень за григоріанським календарем, також є першим місяцем у традиційному єврейському календарі. Літо закінчилося, урожай було зібрано та розпочався осінній сезон. Цей перший день Тишрея був святкуванням Нового року в Ізраїлі. Сьогодні його називають Рош-а-Шана.

Єврейська традиція свідчить, що ця дата – день народження Адама. Деякі біблійні вчені вважають, що це був день народження Ісуса Христа, «останнього Адама». Одне із символічних посилань на цей день відповідає тому, що коли цар починає царювати, це оголошується трубним звуком. Цього дня, 1-го Тішрея, сурмлять весь день. Можливо, так було і в Єрусалимі багато років тому, але мало хто знав, окрім кількох пастухів, що були поблизу Віфлеєму, про народження справжнього царя царів.

Сьогодні цей звичай святкувати кінець одного року і початок наступного, як і раніше, називають Григоріанським Новим роком або християнським Новим роком. Очевидно, що країни з іншими віросповіданнями мають власні новорічні свята. Дехто вважає, що для християн це свято має починатися з початком Адвенту.

Адвентом у християнській церкві називається період, що передує Різдву. Починається він у четверту неділю грудня та закінчується напередодні Різдва. Слово Адвент − «пришестя» − походить від латинського adventus. Найчастіше на це слово посилаються, говорячи про Друге Пришестя Христа. Сьогодні сезон Адвента служить нагадуванням про Старозавітну Юдею, яка очікує майбутнього Месію, і християн, які чекають на повернення Господа і Спасителя Ісуса Христа. Традиційно цей сезон має молитовний акцент: у цей час моляться про відновлення відносин з Господом, а також про спасіння та звільнення від гріхів.

Читайте також:

Ну, що ж, досить говорити про історію та богослов’я. Новий рік — чудовий час для християн, щоб зібратися разом і відсвяткувати завершення ще одного року життя, і розпочати Новий рік із молитвою та радістю. Новий рік – це можливість відпочити та розслабитися, а також чудовий час для поставлення цілей у молитві на наступний рік.

«Це милість Господня, що ми не погинули, бо не покінчилось Його милосердя, нове воно кожного ранку, велика бо вірність Твоя! Господь це мій уділ, говорить душа моя, тому я надію на Нього складаю! Господь добрий для тих, хто надію на Нього кладе, для душі, що шукає Його! Добре, коли людина в мовчанні надію кладе на спасіння Господнє» (Плач Єремії 3:22-26).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
ieshua.org

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Твердо вірю і знаю, що для незалежної і демократичної України Новий 2023 рік, що вже наступив, неодмінно буде роком дуже яскравої і славної – і саме БОЖОЇ – перемоги!
    Переконливої перемоги у цій страшній і жахливо-кривавій війні, яку нав’язав українському народові – з геноцидною метою його нового поневолення і знищення – воістину диявольський, тобто ординсько-московитський безбожний та агресивно-терористичний режим.
    Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button