війна

Хлопчик молився і чекав: військовий врятував 7-річного Стаса з Бахмута та його сім’ю

Український військовий Петро, на псевдонім «Стоун», врятував 7-річного хлопчика Стаса з Бахмута (Донецька область) та його сім’ю. Хоча місто щодня обстрілюється російськими окупантами.

Джерело: life.pravda.com.ua

Сім’я Стаса – мама, тато і старший 13-річний брат – прожили у Бахмуті 9 місяців під обстрілами ворога. Мати хлопчика не планувала виїжджати, тому що боялася невідомості та безгрошів’я.

7-річний хлопчик познайомився з українським військовим Петром просто на вулиці міста. Потім Стас показав захисникам зруйнований будинок, від якого нічого не залишилось, крім стін та попелу.

За словами «Стоуна», сім’я Стаса «облаштувала собі побут, топили буржуйку, на подвір’ї організували літню кухню, де готували їжу».

Колись 7-річний хлопчик зізнався Петру, що він давно вже хоче виїхати. Тоді військовий почав переконувати родину в необхідності виїжджати й вирішив провести «спецоперацію» по евакуації. На цей процес пішов майже місяць. До того ж Петро пообіцяв Стасу, що у нього буде нормальний Новий рік, і він буде у школі.

Хлопчик молився і чекав: військовий врятував 7-річного Стаса з Бахмута та його сім’ю

Обстріли у Бахмуті посилювались щодня. Без прикриття військових неможливо ані заїхати в місто, ані виїхати, зазначив український захисник. Він зауважив, що «люди не ходять по вулицях, вони намертво закривають під’їзди на арматуру і сидять удома. З будинків вони виходять тільки по продукти та по воду».

«Стоун» розповів як пройшла операція по рятунку сім’ї Стаса:

«І от зібралася рятувальна група: військові на двох джипах і волонтери на пасажирському мікроавтобусі. А прикривала нас група моїх снайперів. Заїжджаємо спершу ми в Бахмут, автобус за нами. Але ситуація була настільки небезпечна, що нас взялися супроводжувати ще два танки. Уявляєте, наскільки це була серйозна операція? Кіно можна знімати…

Таким чином ми проскочили у ті двори, в які нам потрібно. Танки повернулись на свої позиції. А для нашого прикриття по певних секторах розташувалися снайпери. Щойно я підійшов до будинку Стаса, як назустріч вибіг батько і каже: “Ми вас так чекали, навіть кіт Маркіз сидів на вікні”. Я побачив, що родина зібрана, з сумками, і в мене від серця відлягло”».

Як помітив Стас «дядю Петю», хлопчик зізнався йому, що «молився всі ці дні й чекав».

Далі їхню сім’ю привезли до Костянтинівки, а звідти – в Чернівці. Родину «тимчасово поселили в центрі підтримки “Місто добра”. Стас отримує подарунки від людей, чиє серце розтопив своєю безпосередністю, та радісно грається з дітьми», зазначається в повідомленні.

Хлопчик молився і чекав: військовий врятував 7-річного Стаса з Бахмута та його сім’ю

На цьому історія не закінчується, бо військовий Петро вирішив провести ще одну «спецоперацію». Тепер був порятунок іграшки Стаса. Захисник розповів як все пройшло:

«Ми зі Стасиком  підтримуємо зв’язок, він надсилає свої фото. А ще малий розповів, що дуже сумує за своєю машинкою на дистанційному керуванні – її забули в Бахмуті. То я вирішив провести ще одну “спецоперацію” з повернення іграшки. Це було на Різдво, коли тривали шалені просто обстріли.

Чотири снаряди прилетіли прямо у двір будинку Стаса. Від потужних вибухів повідкривалися двері, повилітали вікна – там будинок просто розноситься… Я знайшов людину, в якої зберігаються ключі від квартири, і так потрапив у помешкання. Знайшов Стасову машинку, і я її йому неодмінно передам! Це єдина річ, яка в нього залишилася, це його зв’язок з рідним домом – більше нічого нема».

Читайте також:

Військовий вважає, що «майже 100% Бахмута непридатне для життя. В місті немає місць, куди б не прилітало, де щось не горіло, не вибухало, не було б руйнувань».

«Ми кожного дня з побратимами ризикуємо життям і допомагаємо людям. При цьому ще й відстоюємо місто, відбиваємо численні ці атаки. Розумієте, підвезення провіанту, палива – це все колосальні витрати й великий ризик. Тому, звісно, цивільним краще фронтову зону залишати, і робити це заздалегідь», – каже «Стоун».

Детальніше можете прочитати за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button