Для життя

10 ідей про те, як відновитися після вигорання

Вигорання сьогодні є майже епідемією серед лідерів, і незалежно від того, лідер ви чи ні, важливо навчитися відновлюватися після вигорання. Це вже не лише для лідерів старше 40 років. Навіть молоді лідери згорають. Вигорання більше не є явищем типу «я надто довго займався цим».

Отже, що станеться, якщо ви вигораєте?

Ви можете повернутися?

Ти знову будеш керувати?

Чи можете ви знову процвітати?

Є надія?

Дванадцять років тому я згорів.

Схожі статті

Це був перший раз, коли моя втома штовхнула мене зі скелі й не змогла повернутися. Це було більше, ніж фізичне виснаження… це було емоційне виснаження. Я очолював 12 років, але, очевидно, я не працював належним чином. Моє перше десятиліття керівництва підштовхнуло мене до межі вигорання.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про мою історію, я докладно напишу про неї у своїй книзі-бестселері «Не бачив, що це буде». Можливо, ваша дружина чи найкращий друг бачили, що ви наближаєтеся до вигорання, але зазвичай людина, яка вигорає, цього не бачить.

Особисто я ніколи не забуду глибину відчаю.

І все ж через цілих дванадцять років я ніколи не почувався краще, ніколи не відчував себе більш живим і ніколи не був більш продуктивним у своєму житті.

10 ідей про те, як відновитися після виснаження

1. ОБМЕЖЕННЯ ІСНУЮТЬ НЕЗАЛЕЖНО

Як молодому лідеру дуже легко подумати, що обмеження не стосуються вас. У певному сенсі вони цього не роблять.

Поки не зроблять.

Люди постійно казали мені, що я згорю.

Я думав, що я непереможний — і дуже помилявся.

Я набагато більше поважаю встановлені Богом обмеження: обмеження щодо того, скільки я можу зробити, у чому я маю брати участь і навіть скільки мені потрібно спати.

Я виявив, що коли я поважаю обмеження, я, за іронією долі, досягаю набагато більшого успіху. Бажання перейти через усі межі, які відчувають багато лідерів, зрештою, є контрпродуктивним.

2. БОГ ВСЮДИ ПРИСУТНІЙ, НАВІТЬ КОЛИ ВІН ВІДЧУВАЄТЬСЯ ВІДСУТНІМ

Важко відчути присутність Бога, коли ти досяг дна.

Були місяці, коли я просто проходив через рухи — молився, читав Біблію і йшов за Богом як міг, хоча нічого не відчував.

Були моменти, коли я відчував, що Бог не міг бути присутнім, тому що я явно підвів його, інакше я б почувався не так, як відчував.

Але це просто неправда.

Бог був дуже присутній, коли я згорів. Насправді він глибоко працював у мені: підштовхував, формував і вдосконалював мене. Можна навіть стверджувати, що він готував мене до того, що було попереду.

Чи мало бути так боляче, як було? Звичайно, ні. Якби я прислухався раніше та звернув увагу на попереджувальні знаки, я б, мабуть, не згорів.

Але Бог суверенний, і його вірність не залежить від мене.

Бог все ще присутній…навіть коли він відчуває себе відсутнім.

3. ВАШЕ НЕВИРІШЕНЕ МИНУЛЕ ПОТОПИТЬ ВАШЕ МАЙБУТНЄ

Необроблені «проблеми» смертельні.

Моя дружина настійно радила мені піти на консультацію кілька років до того, як я дійсно пішов. Я був надто гордий, щоб піти. Відправляв  людей на консультації, я  не  ходив  на консультації.

Як дурно.

Вона побачила проблеми, яких я не бачив. Інші бачили проблеми, яких я не бачив. У мене були проблеми… речі, які спонукали мене ненавмисно ображати інших.

Правда в тому, що всі ми боремося з невирішеними проблемами. Чим швидше ви з ними впораєтеся, тим краще всім навколо.

Ваше невирішене минуле потопить ваше майбутнє, якщо ви не впораєтеся з ним.

4. ОПЛАКУЙТЕ СВОЇ ВТРАТИ

Наставник одного разу сказав мені, що служіння — це серія незадоволених втрат. Він мав рацію.

Подумайте про те, скільки втрат пов’язане з лідерством. Хтось покидає вашу церкву. Співробітник звільняється. Рішення вам не піде. Ти втрачаєш друга.

Багато лідерів вдають, що це не боляче, хоча насправді це так.

Гірше того, що ми не знаємо, що робити з нашими втратами. Тож ми просто повертаємося до роботи.

Протягом багатьох років, коли я читав історії з Писань про те, як люди сумували, я думав про себе: “Що з цими людьми? Чому їм знадобилося 40 днів, щоб оплакувати смерть Мойсея? Чи не могли вони просто повернутися до роботи?»

Я навіть не розумів, що приділяти час, щоб оплакувати свої втрати, — це одна з найздоровіших речей, які ви можете зробити.

У серпні 2006 року я провів надзвичайно багато часу, плачучи. Ніби всі втрати, які я ігнорував десятиліттями, не могли більше залишатися всередині. І як тільки вони пішли… я знайшов закриття, навіть зцілення.

Тепер я набагато більше звертаю увагу на відчуття втрати. Я молюся про них. Я їх обробляю. Час від часу я проливаю сльози над глибшими. А потім я йду далі.

Так набагато здоровіше.

5. ЯКЩО БОГ ХОЧЕ ЗІЙТИ ГЛИБОКО, ЦЕ, ТОМУ ЩО ВІН ХОЧЕ ВІДВЕСТИ ВАС ДАЛЕКО

Питання №1, яке у мене виникло під час мого вигорання,  чи це колись закінчиться? 

Мені знадобилося три місяці, щоб знову почати функціонувати напівнормально. За рік я досяг 80 відсотків. Але знадобилося цілих п’ять років, щоб досягти 100 відсотків нормального стану, який був не старим нормальним, а новим нормальним (старий нормальний стан знову повернув би мене в канаву).

Я зрозумів, що Бог робив у мені дуже глибоку операцію на душі. Я вважаю, що він хотів докопатися до кореня деяких серцевих проблем, які б утримали мене від того, чого він хоче досягти в моєму житті.

Протягом останніх кількох років я міг підбадьорювати інших лідерів, які переживали виснаження, витрачаючи деякий час на молитву та розмови з ними, іноді довго.

Вони завжди ставлять таке запитання:  коли це закінчиться ? Усі ми, люди А-типу, хочемо швидкого завершення вигорання. Моя стандартна відповідь сьогодні: «не поспішайте і не відкладайте». Нехай триває скільки завгодно».

Під болем є обіцянка. Якщо Бог робить операцію, це тому, що він хоче принести зцілення.

Це також ознака його любові. Якщо Бог хоче піти глибоко, це тому, що він хоче завести вас далеко.

6. ТВОЄ СЕРЦЕ ВИЦІЄ, І ТИ ЗНОВУ БУДЕШ ДОВІРИТИ

Ваше серце буде спотворене керівництвом, тому що ви: Довірені люди, які зрадили цю довіру. Сподівався лише на те, щоб ваші надії розвіялися. Повірили лише для того, щоб дізнатися, на що ви сподівалися, ніколи не сталося. Це природна риса лідерства, але в процесі ваші наївність і невинність втрачаються.

У результаті важко не стати циніком. Важко не дозволити своєму серцю затвердіти. (Я також пишу про цинізм у своїй  новій книзі.) Як процвітати в довгостроковій перспективі, коли лідерство може розчаровувати? Для мене це поєднання реалізму та оптимізму. Так, це може бути важко. Так, будуть розчарування. Але попри це, я знову повірю. Буду сподіватися знову. Я буду довіряти знову.

Ось що я виявив: лідери, які процвітають, бачать життя таким, яким воно є насправді, але залишають свої серця повністю залученими.

7. ВАШІ ЕМОЦІЇ З КІНЦЕМ-РЕСУРСОМ НАГОНЯЮТЬ ВАШУ ПОСЛУХНУ

Коли ви вигораєте, ваші емоції перестають працювати належним чином. Іноді ти нічого не відчуваєш. Або ви відчуваєте глибокий відчай. А в інший час ви відчуваєте емоції, але вони не пропорційні тому, що відбувається навколо вас або тому, що ви повинні відчувати.

Я думаю, що багато лідерів просто звільняються, тому що їхні емоції перестали працювати.

Я зрозумів, що слухняність важливіша за мої емоції.

Я залишився у служінні, тому що вірю, що Бог не звільнив мене від мого покликання. Тому я просто послухався.

Найдивовижніше те, що зрештою ваші емоції наздоганяють вашу слухняність. Коли ви стаєте здоровішими, емоції починають працювати належним чином. Іноді вони працюють краще, ніж будь-коли.

8. УПРАВЛІННЯ ЕНЕРГІЄЮ ВАЖЛИВІШЕ, НІЖ УПРАВЛІННЯ ЧАСОМ

До вигорання я працював над тайм-менеджментом.

Оскільки я згорів, я все ще наполегливо працюю над оптимальним управлінням часом, але я знайшов набагато кращий підхід:  управління енергією .

Ваша енергія то зростає, то слабшає протягом дня. Замість того, щоб боротися з цим, я навчився з цим співпрацювати. Я виявив, що, ймовірно, є три-п’ять годин на день, коли я почуваюся найкраще (для мене це зазвичай вранці).

Я переніс всю свою найважливішу роботу на ті години, коли я почуваюся найкраще. Якщо ви робите те, у чому ви найкращі, коли ви досягаєте найкращих результатів, відкриваєте світ потенціалу, якого втрачають багато лідерів.

9. СОН ЦЕ ТАЄМНА ЗБРОЯ ЛІДЕРА

Головною причиною того, що я згорів, було виснаження. Не єдина, але головна причина.

Тепер я ревно стережу свій сон, коли я вдома чи в дорозі. Я прийняв сон. І я стежу за рівнем своєї втоми, як яструб.

Я зрозумів, що більшість із нас схожі на наші телефони. Ви починаєте вранці зі 100-відсотковим зарядом, і в різні моменти дня вам потрібно знову підключатися до мережі.

Швидкий сон під час обіду може зарядити мене енергією на кілька годин. Сім-вісім годин сну щоночі стало важливим для мене, щоб якнайкраще працювати на роботі та вдома.

Читайте також:

10. ВАШІ НАЙКРАЩІ ДНІ НАСПРАВДІ МОЖУТЬ БУТИ ПОПЕРЕДІ, А НЕ ПОЗАДУ

Ось трохи надії для тих, хто бореться з виснаженням.

Коли я згорів, я був здебільшого переконаний, що мої найкращі дні позаду. Віддаляючись від мого вигорання за десять років, я бачу, що це анітрохи не було правдою.

Я повернувся після виснаження, і за останні 10 років я досяг більшого, ніж міг собі уявити.

Я створив церкву, яка стала найбільшою церквою, частиною якої я коли-небудь був.

Упродовж моїх 30 років люди говорили мені, що я повинен написати книгу. Я ніколи не робив. За останні дев’ять років я написав чотири.

Мій блог щорічно читають мільйони читачів, я запустив  щотижневий подкаст про лідерство, і я мав можливість виступати по всьому світу.

Якби ви сказали мені, що Бог відчинить такі двері, коли я перебував у глибокому вигоранні, я б ніколи не повірив у це.

Я не впевнений, що міг би впоратися з тим, що Бог приніс мені, перш ніж я згорів. Були речі, які він мав зробити всередині мене, перш ніж робити щось через мене. Тепер я це чітко бачу.

Справа проста в наступному: якщо ви вигоряєте, продовжуйте рухатися через це. Можливо, ваші найкращі дні ще попереду, а не позаду.

ЩО ВАМ ДОПОМОГЛО?

Що допомогло вам навчитися оговтатися від виснаження? Які ваші  головні ідеї щодо того, як відновитися після виснаження?

Автор: Кері Ньюхоф
Джерело: churchleaders.com
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button