В результаті землетрусу в Туреччині загинули понад 900 людей

Станом на 06:30 за місцевим часом (5:30 за Києвом) 6 лютого в районі Пазарджик провінції Кахраманмараш на південному сході Туреччини стався землетрус магнітудою 7,4 бала. В результаті загинули понад 900 людей, 5 тисяч отримали поранення. Сирію також сколихнув землетрус, у результаті якого загинули 237 людей і 639 отримали поранення.
Джерело: news.liga.net
За даними турецького управління з надзвичайних ситуацій (AFAD), землетрус стався в понеділок вранці о 04:17 за місцевим часом. Після землетрусу станом на 06:30 зафіксовано 42 афтершоки, магнітуда найпотужнішого становила 6,6.
Також повідомляється, що підземні поштовхи відчувалися в прилеглих провінціях, головним чином Хатаї, Османіє, Адіамані, Ґазіантепі, Шанлиурфі, Діярбакирі, Малатьї та Адані. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні розмови з губернаторами цих провінцій. Ердогана поінформували про наслідки землетрусу та пошуково-рятувальні операції.
У країні оголошено найвищий рівень тривоги. Пропозиції допомоги – від пошуково-рятувальних команд до ліків і грошей – надходили з десятків країн, а також з Євросоюзу та НАТО. AP пише, що в турецьких містах по всьому прикордонному регіону зруйновано десятки будівель.
З сирійського боку постраждала смуга розділена між територією, яку утримує уряд, і останнім анклавом країни, який утримується опозицією та оточений урядовими силами, що підтримуються Росією. Тим часом у Туреччині мешкають мільйони біженців цього конфлікту.
У контрольованих опозицією районах Сирії проживає близько 4 мільйонів людей, переміщених з інших частин країни внаслідок бойових дій. Багато з них живуть у будинках, які вже були зруйновані внаслідок минулих бомбардувань. Сотні сімей залишилися під завалами.
Як повідомляє МЗС України, посольство України в Туреччині взаємодіє з турецькою владою, перевіряє наявність українців серед постраждалих від землетрусу.
Читайте також:
Також у посольстві відкрито дві гарячі лінії для допомоги українцям у Туреччині:
- +90 539 550 98 98;
- +90 312 442 15 93.
Родичі в Україні можуть звертатися на гарячу лінію МЗС за номером: +380 44 238 15 88.