Актуальне

Гроші – не зло: 4 фінансових принципів від царя Соломона

Управління грошима може бути одним з найбільш неправильно зрозумілих аспектів християнської віри. Як часто ви чули, щоб хтось казав: «Гроші – це корінь усього зла?». Чи знаєте ви, що це твердження ніде не зустрічається в Біблії? Це неправильне цитування 1 Тимофія 6:10, де сказано: «Любов до грошей – це корінь усіх видів зла».

Християни не мають нічого поганого, навіть якщо вони мають великі гроші. Фінансові ресурси – це інструмент, який Бог дає нам для досягнення великого добра у цьому світі.

Проблема в наших відносинах з грошима. Пізніше в 1 Тимофія 6:10 апостол Павло каже: «Деякі відхилилися від віри у своїй жадібності й пронизали себе багатьма скорботами». Якщо ми хочемо розумно розпоряджатися своїми фінансами, ми можемо почати з оцінки свого серця та наших мотивів. Розгляньмо чотири фінансових принципів царя Соломона, найбагатшої та наймудрішої людини стародавнього світу.

1. Чим більше у нас є, тим більше ми хочемо

Хто срібло кохає, той не насититься сріблом, хто ж кохає багатство з прибутком, це марнота також! Екклезіаст 5:10

За даними Forbes, Ілон Маск обійшов Джеффа Безоса, найбагатшу людину у світі станом на січень 2021 року. Завдяки зростанню вартості акцій Tesla, статок Маска зріс до 189,7 млрд доларів у порівнянні зі статком Амазона на 185 мільярдів доларів. Якби ви зустріли когось із цих чоловіків і обговорили їх мрії, то, напевно, виявили б, що вони зосереджені на тому, щоб отримати більше, особливо тому, що більше можна прирівняти до їхнього щастя.

Але не тільки багаті хочуть більшого. Від фермера-мігранта до бухгалтера середнього класу ми, здається, завжди хочемо більшого. Вогонь підживлюють, але ніколи не гасять. Чим більше ми отримуємо, тим більше хочемо, і наше щастя поступово вислизає.

Ісус сказав: «Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливости, бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його» (Луки 12:15). Чи не було б чудово бути справді задоволеним? Щоб звільнитись від тягаря накопичення більше майна? Бути в мирі з нашим місцем у житті? Чому ми робимо себе нещасними через щось з поганим досвідом для задоволення?

Задоволення підсилювало неймовірну силу Павла у служінні. Він свідчив: «Я навчився задовольнятися незалежно від обставин. Я знаю, що таке потребувати, і я знаю, що таке мати достаток. Я дізнався секрет задоволення у будь-якій ситуації, будь то ситий чи голодний, чи в достатку, чи в бідності» (Филип’ян 4: 11-12).

Існує мудрість і сила в тому, щоб знати, як задовольнятись чимось великим чи малим.

Сон солодкий в трудящого, чи багато, чи мало він їсть, а ситість багатого спати йому не дає. Екклезіаст 5:12

Коли кілька років тому до мого району почали наближатися лісові пожежі, прийшов наказ зібрати наші цінні речі та евакуювати наші будинки. З’їжджаючи з пагорба від нашого будинку, я звернувся до дружини Донни і сказав: «Ви розумієте, що нам знадобилося лише десять хвилин, щоб зібрати наші цінні речі? Все інше – це просто «речі».

Коли ви зможете помістити всі цінні речі свого життя на заднє сидіння автомобіля, ви зможете добре спати вночі. З Божої милості, я можу сказати, що я ніколи не втрачав нічного сну через стан своїх інвестицій. Багато людей вважають, що чим більше у них грошей, тим вони будуть щасливіші і тим міцніше вони будуть спати вночі, але все навпаки. Чим більше вони отримують, тим більше турбуються про збереження.

Якщо гроші є вашим джерелом сили, ви будете витрачати весь свій час на турботи про те, що станеться, коли захистити їх не вдасться. Набагато кращим вибором було б покласти свою віру в непроникний Щит і Захисника, Того, Хто сказав: «Я тебе не покину, ані не відступлюся від тебе!» (Євреїв 13: 5).

Коли йому було 53 роки, Джон Д. Рокфеллер був єдиним у світі мільярдером. Його дохід становив 1 мільйон доларів на тиждень. Але він був хворою людиною, яка жила крекерами та молоком і не могла спати, тому що так він переживав за свої гроші. Зрештою він навчився віддавати свої гроші, і його здоров’я кардинально покращилося. Будучи меценатом, він дожив до свого 98-річчя.

Пара похилого віку згадує про свої дні з коробками макаронів у крихітній квартирі. Вони дійшли висновку, що це, можливо, були найкращі часи у їхньому шлюбі. Велика депресія була жахливим часом для людей, проте багато людей з радістю згадували ті самі роки.

Фінансові труднощі виводять нас із самозадоволеної ізоляції. Вони змушують нас виходити назустріч людям і мати потребу в деяких з них. У міру того, як ми стаємо більш успішними, спостерігається тенденція відходити від громади. Ми сумуємо за багатьма маленькими благами та зустрічами, які роблять життя реальним та ситним. Замість того, щоб насолоджуватися смаком справжнього щастя, ми замінюємо дрібнички, які ніколи не виправдовують своєї блискучої привабливості.

3. Чим більше у нас є, тим більше ми втрачаємо

Є лихо болюче, я бачив під сонцем його: багатство, яке бережеться його власникові на лихо йому,  і гине багатство таке в нещасливім випадку, а родиться син і немає нічого у нього в руці. Екклезіаст 5:13-14

Деякі з нас відчувають цей принцип, коли роблять великі інвестиції, які викликають тривогу. З цим знайомий кожен, хто хоч раз купував будинок. Одного дня ми святкуємо нову главу в житті, а наступного ми зішкрібаємо залишки з поточного рахунку, щоб заплатити за сантехніку чи дах. Зі збільшенням нашого майна ми виявляємо, що нам більше втрачати. І незабаром наше щастя, радість та особистий спокій залежать від того, наскільки ми захищаємо своє майно.

Інші спокуси більш підступні. Ми могли б не купити великий будинок або нову машину, але ми можемо потурати своїм смаковим рецепторам, коли сідаємо їсти. Такі недуги, як діабет 2 типу та ішемічна хвороба серця, отримали ярлик «хвороби достатку», оскільки вони пов’язані з хронічним надмірним харчуванням та ожирінням, практично нечуваними у країнах, що розвиваються. Гарне керівництво починається з наших щоденних рішень.

Коли Бог довіряє нам багатство, Він наділяє нас відповідальністю ділитися з іншими. Хорошим запитанням для себе є таке: Що Бог має намір зробити з цими ресурсами? Якщо Він не зробить відповідь одразу очевидною, наше найкраще рішення – чекати, коли Він відкриє Свої плани, коли ми вивчатимемо Біблію та молимось.

4. Чим більше у нас є, тим більше ми залишаємо

Як він вийшов нагий із утроби матері своєї, так відходить ізнов, як прийшов, і нічого не винесе він з свого труду, що можна б узяти своєю рукою! І це теж зло болюче: так само, як він був прийшов, так відійде, і яка йому користь, що трудився на вітер? А до того всі дні свої їв у темноті, і багато мав смутку, й хвороби та люті… Екклезіаст 5:15-17

Іншими словами, ви не можете взяти нічого з собою. Це просто здоровий глузд. Крім цінника, ми платимо за речі, які накопичуємо потом і працею. Наші зусилля обмінюються на гроші, які обмінюються на товари. Навіть при цьому ми ніколи не володіємо нічим постійним; ми орендуємо його лише поки не перейдемо з цієї землі. Одного разу наші дорогоцінні володіння, навіть якщо вони переживуть нас, будуть належати комусь іншому.

Зворотний бік цієї медалі позитивний: заповіти благодійним організаціям, християнським служінням та окремим людям мають потенціал каталізувати позитивні зміни у нашому світі. Накопичення може працювати рука об руку з цілями Божого Царства. З огляду на вічність, нам потрібно лише пам’ятати, що немає власного – лише позики. І чим більше ми віддаємо, тим менше турбуємось і тим більше щастя ми можемо знайти тут. Ісус каже нам: «Збирайте собі скарби на небі, де ні моль, ні іржа не руйнують, і де злодії не проникають і не крадуть. Бо де твій скарб, там буде і твоє серце» (Матвій 6: 20-21).

Один зі способів відчути задоволення в цьому житті – це зробити інвестиції в наступне. Ми можемо отримати доступ до безризикового портфеля через нашу десятину та жертви.

Читайте також:

Яка найкраща інвестиційна стратегія? Та, яка зосереджена на вічних дивідендах. Земні скарби ніколи не задовольнять нас і не принесуть спокою. Вони можуть навіть не пережити наступного економічного спаду. Але інвестування у Боже Царство дає експоненціальну віддачу від наших інвестицій. У Матвія 6:33 сказано: «Шукайте спочатку Царства Божого та Його правди, і все це додасться вам».

Джерело: davidjeremiah.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button