війна

Внаслідок війни майже 16 млн українців потребують гумдопомоги, а понад 9 млн її отримали – координаторка ООН

Майже 16 млн українців потребують гуманітарної допомоги внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомила гуманітарна координаторка ООН в Україні Оснат Лубрані, і зазначила, що організація ООН разом з гуманітарними партнерами вже надала допомогу понад 9 млн людей, а 2 млн українців отримали грошову підтримку.

Джерело: lb.ua та ukrinform.ua

За словами Оснат Лубрані майже 16 млн українців потребують воду, їжу, охорону здоров’я, захисту й даху над головою.

Окрім того, внутрішньо переміщеними особами залишаються 6 млн українців. При цьому близько 5 млн біженців повернулися додому, а 5,3 млн були вимушені залишити Україну.

Також вона повідомила, що внаслідок повномасштабної війни майже 5 тис. цивільних українців були вбиті, а понад 5 тис. були поранені. Водночас організація не має точних цифр зруйнованих лікарень, шкіл та домівок, але кількість може сягати у тисячі будівель.

Організація ООН не залишила осторонь український народ. За даними місії, з 24 лютого ООН разом з гуманітарними партнерами надала допомогу понад 9 млн українцям та майже 2 млн – грошову допомогу.

Гуманітарна координаторка ООН зазначила, що у них понад 300 організацій, з яких майже 200 – це українські ГО, які допомагають своїм землякам.

Однак через небезпеку та перешкоди гуморганізації не могли привезти допомогу до Херсону, Маріуполя, не мали змоги організувати зелений коридор для евакуації зі Сєвєродонецька, що на Луганщині.

Як зауважила Оснат Лубрані, доступ до тих територій, які не контролює Україна, надважкий, іноді неможливий.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button