Християнські новини

Чому згорів Собор Нотр-Дам де Парі?

15 квітня весь світ шокувала новина про масштабну пожежу в одному з найвідоміших католицьких храмів. Протягом кількох годин люди в режимі он-лайн спостерігали гасіння палаючого Нотр-Дам де Парі.
Поки не відомо, що саме було причиною займання, але полум’я швидко поширилося по даху собору та перекинулося на величезний шпиль, який, бувши охопленим вогнем, зломився і тепер назавжди втрачений. Також вогонь повністю знищив стелю та її дерев’яні опори. Але, дякуючи професійній роботі пожежних, полум’я не лише вдалося загасити, але й зберегти стіни собору, а тому всередині будівля майже не постраждала.
Парижани та й взагалі християни були прикуті до цієї новини. Хтось спостерігав за подіями через монітор, а хтось мав можливість побачити все на власні очі. Під час гасіння пожежі поблизу собору зібралося багато віруючих, які молилися за збереження пам’ятки та пожежних. Ця трагічна подія об’єднала багатьох людей, яким не байдужа доля християнських святинь. Французькі та й загалом європейські меценати вже зібрали для відбудови храму понад 300 тисяч євро.
Собор Паризької Богоматері – католицький храм в центрі Парижу, один з найвідоміших шедеврів готичної архітектури. Він не лише виконує свою пряму функцію релігійної споруди та прикрашає французьку столицю, але протягом восьми століть цей собор був визначним місцем, де коронували та одружували королів, хрестили та ховали визначних державних і релігійних діячів. Собор Нотр-Дам де Парі постає головним героєм однойменного роману Віктора Гюго, який у передмові до твору написав наступне: «Одна з головних моїх цілей – надихнути націю любов’ю до нашої архітектури».
Побудований в ХІІ-ХІІІ століттях храм став не лише візитівкою Парижу, але й невід’ємною частиною європейської культури. Пам’ятка вражає своєю естетикою. Хоча в ньому немає настінного живопису, проте численні вітражі високих фігурних вікон роблять інтер’єр собору просто фантастичним! Будівництво собору розпочалося ще в 1163 році за правління Людовіка VII і тривало майже століття. Робота над зведенням споруди була доручена відомим архітекторам Жану де Шелю та П’єру де Монтерею.
За всю історію свого існування Нотр-Дам де Парі пережив багато потрясінь. Собор постраждав під час Французької революції від антицерковної політики революціонерів. Відразу після захоплення влади Робесп’єр поставив жителям Парижу ультиматум: або вони сплачуватимуть додаткові податки для потреб революції, або собор буде знесено. Пам’ятку вдалося зберегти, але на 13 років її було вилучено з власності католицької церкви, а нова влада тимчасово перейменувала собор на Храм Розуму. Але навіть після численних війн та революцій собор залишився пам’яткою класичноъ эвропейськоъ культури.
Ще від початку пожежі було підмічено символізм трагедії: занепад цивілізації несе і втрату архітектурних її символів. В Західній Європі вже сформувалася тенденція до зменшення кількості церков та храмів. Деякі знищені пожежами чи обвалами, інші знесені за рішеннями місцевого самоврядування (мотивують це відсутністю приходів). Є і більш «креативні» трансформації: переобладнання церков на бібліотеки, магазини чи навіть спортзали і бари. За останні кілька років у Франції та й інших державах Західної Європи прокотилася хвиля нападів на церкви та проявів вандалізму і осквернення святинь. Також чимало соборів і церков перебудовують під мечеті. Хто б міг подумати, що таким буде майбутнє колись могутніх народів!
Ця сумна статистика пояснюється кризою духовності в Європі, яку можна спостерігати у зменшенні чи взагалі зникненні приходів, лібералізації теології, компромісності зі світом. Про Європу у відступництві говорять вже давно, але саме зараз це набуває нечуваних масштабів. Славетна колись цивілізація сьогодні перетворюється в глобальний колгосп, намагаючись увібрати в себе і поєднати десятки різних культур, абсолютно чужих і навіть антагоністичних до західної цивілізації.

Більше про пожежу в Парижі:

Вже не перший рік Європа не лише втрачає своє культурне надбання, але й розчиняє свою величність і неповторність на вимогу глобальних лівих трендів. А головне – зі своєю архітектурою, ментальністю та традиціями Європа втрачає християнську сутність Західної цивілізації, яка свого часу зробила її великою.

Джерело: Христяини для України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Twelve French Churches Attacked, Vandalized in One Week
    Десять католицьких церков були осквернені по всій Франції протягом одного тижня у виразному випадку антихристиянського вандалізму.
    Повідомлення вказують, що 80% осквернення культових місць у Франції стосується християнських церков, а в 2018 році це означало профанацію середніх двох християнських церков на день у Франції, хоча ці дії рідко роблять заголовки.
    У 2018 році Міністерство внутрішніх справ зафіксувало 541 антисемітський акт, 100 антимусульманських актів і 1063 антихристиянські акти.
    https://www.corrispondenzaromana.it/international-news/twelve-french-churches-attacked-vandalized-in-one-week/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button