Блог Сергія Головіна

Тепер бачу

Історії людей служать яскравими свідченнями того, як Бог змінює життя і характер людини. Це не богослов’я, не ідеологія, не доктрина, не пропаганда. Це – їхній особистий досвід.

У дев’ятому розділі Євангелія від Івана розповідається про сліпонародженого, якому Ісус дарував зір (не повернув, а саме дарував!). І ось, найкращі богослови того часу заявляють цій безграмотній людині (яка була все життя сліпою, він в принципі не міг навчитися грамоти): «Віддай славу Богові. Ми знаємо, що той чоловік грішник». На що прозрілий відповідає: «Чи грішник Він, я не знаю. Одне знаю – я був сліпий і тепер бачу».

Одне знаю – я був сліпий і тепер бачу! У цих словах – досвід мільйонів людей, які пережили зустріч з Богом. Це не богослов’я, не ідеологія, не доктрина, не пропаганда. Це – їхній особистий досвід. Запитайте будь-якого віруючого, і він розповість, як Бог увійшов в його життя. Мова йде не тільки про легковірних простолюдинів, але і про вкрай скептично налаштованих інтелектуалів, чиє життя змінила зустріч з Богом. І це – реальні факти, зафіксовані як в їхніх особистих свідченнях, так і у свідченнях людей, які знали їх до і після навернення.

Серед безлічі колишніх безкомпромісних скептиків:

– Августин Аврелій (354-430), пізньоантичний філософ, нині відомий як Блаженний Августин, один з Отців християнської Церкви;

– Блез Паскаль (1623-1662), французький вчений і філософ;

– Лью Уоллес (1827-1905), генерал армії під час громадянської війни в США, губернатор території Нью-Мексико, посол США в Османській імперії, автор роману «Бен Гур»;

– Клайв Льюїс (1898-1963), професор літератури в Оксфорді та Кембриджі, видатний апологет християнства, автор безлічі книг, найбільш відомі з яких – «Просто християнство» і «Хроніки Нарнії»;

– Чак Колсон (1931-2012), американський політик, особливий радник президента Ніксона, засновник товариства «Тюремне братство», автор десятків книг, які розійшлися мільйонними тиражами багатьма мовами.

– Джош Макдауел (рід. 1939), громадський діяч, публіцист, філантроп, підприємець, апологет християнства, автор безлічі книг, найбільш відомі з яких «Не просто тесля» і «Незаперечні свідчення».

Читайте також:

Історії кожного з цих людей, так само як і багатьох не згаданих тут, служать яскравими свідченнями того, як Бог змінює життя і характер людини.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button