Світ

Понад 400 мільйонів християн живуть у країнах, де переслідуються церкви

Понад 400 мільйонів християн живуть у країнах, де переслідуються церкви, і ці переслідування лише посилюються, стверджує керівник римсько-католицької правозахисної організації, яка базується в Італії.

Джерело: christianpost

Алессандро Монтедуро, директор ACS-Italia, італійського відділення організації «Допомога Церкві в нужді», сказав в інтерв’ю Vatican News, опублікованому минулого тижня, що близько 416 мільйонів християн живуть «у країнах гонінь».

«Я хочу пояснити, що “жити в країнах, де переслідують” не означає “бути переслідуваним”, але життя в країні переслідування, все одно щодня наражає вас на ризики, які можуть виникнути через поведінку переслідувачів», − пояснив Монтедуро. − На жаль, усі звіти благодійних агенцій, а також ті звіти, в яких беруть участь держави, найбільш готові до цього, такі як США та Великобританія говорять про посилення умов».

Монтедуро також повідомив Vatican News, що в «деяких регіонах планети, таких як Африканський континент, страждання християнських громад посилюються» через релігійну нетерпимість.

«По всій Африці, від Африки на південь від Сахари до Східної Африки, існує щонайменше пара десятків терористичних організацій, які, на їхню думку, прагнуть встановити халіфати на своїх територіях», − продовжив він.

Він також розповів про жорстокі переслідування в Індії через побоювання місцевих жителів, що християнські групи намагаються звернути індусів у християнство, додавши, що «надто багато байдужості до цих трагедій».

Побоювання Монтедуро з приводу дедалі більшої нетерпимості до християнства в Африці були підтримані екуменічною християнською групою Release International та її доповіддю Persecution Trends 2022.

Release International назвала кілька африканських країн, а також Індію та Північну Корею як регіони, які «викликають зростання занепокоєння» у місцевих християнських громадах.

Наприклад, у 2021 році у Буркіна-Фасо місцеві ісламські терористи здійснили цілу низку нападів на церкви, включаючи вибухи, підпали шкіл, напади на місця прославлення та вбивства.

Release International також висловила стурбованість з приводу Афганістану, який нещодавно був захоплений талібами незабаром після того, як США вивели звідти свої війська, але залишили військове обладнання.

Читайте також:

«У 2022 році є дуже реальна загроза підвищення рівня насильницьких переслідувань в Афганістані, − заявив у рамках звіту генеральний директор Release International Пол Робінсон.

«Наші партнери кажуть нам, що християни, які не можуть слідувати зовнішнім формам ісламу, таким як молитва в мечеті та виголошення шахади, ісламського сповідання віри, виділятимуться більше», − додав Робінсон.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button