Світ

«Євангеліє Христа під загрозою»: фінському єпископу загрожує судове переслідування за християнські цінності

Фінський релігійний лідер, якому загрожує судове переслідування за публікацію брошури, яка пропагує християнське вчення про шлюб та сексуальність, попереджає, що «Євангеліє Христа під загрозою», оскільки західні уряди прирівнюють такі переконання до розпалювання ненависті.

Джерело: christianpost

Преподобний Юхана Похьола, єпископ євангелічно-лютеранської єпархії Фінляндії, виступив у середу в юридичній фірмі Alliance Defending Freedom, що займається питаннями релігійної свободи, щоб обговорити судове переслідування, якому він піддається за публікацію брошури під назвою «Чоловік та жінка − він створив їх: гомосексуальні відносини кидають виклик християнській концепції людства».

Пайві Расанен, член парламенту Фінляндії та лікар, написала брошуру у 2004 році, коли у Фінляндії приймалися закони, що прирівнюють одностатеві стосунки до гетеросексуальних за законом. У брошурі міститься висновок, що визнання одностатевих відносин згубно впливають на суспільство. На момент публікації брошури уряд Фінляндії розглядав законодавство, яке б дозволило одностатевим парам всиновлювати дітей.

У своєму виступі в Alliance Defending Freedom, Похьола попередив, що його судове переслідування ілюструє, що «Євангеліє Христа перебуває під загрозою» через постмодернізм та супутні йому закони про скасування культури й мови ворожнечі, які, на його думку, були несправедливо використані проти нього: «Коли постмодернізм вперше охопив західні країни, його основною суттю було заперечення абсолютної істини. Єдиною істиною було те, що ви повинні дозволити кожному мати свою власну суб’єктивну істину».

«Цей гіпер-індивідуалізм триває, але тепер він має інший тон. Якщо ви виступаєте проти ідеології ЛГБТК+, так званої різноманітності, рівності та інклюзивності, вас не лише вважають старомодним, а й відкидають як моральне зло. Саме так розуміє свій обов’язок генеральний прокурор − захищати тендітних громадян та жертв від нетерпимих та ненависних християн».

Висловивши занепокоєння розвитком «культури скасування» в Європі та Фінляндії, він сказав, що згоден з політичними коментаторами в США про «м’який тоталітаризм у західних країнах, коли всі аспекти життя, ЗМІ, бізнес, освіта, культура, суди, армія та церковні партії захоплені однією ідеологією, яка пригнічує свободу слова і душить різні думки та погляди».

Більшу частину свого виступу Похьола присвятив детальному опису судового позову, до якого він залучений. Він нагадав, що 29 квітня «генеральний прокурор Фінляндії вирішив висунути звинувачення проти мене та… члена парламенту, пані Пайві Расанен».

В обвинувальному висновку вони звинувачуються в «розпалюванні ненависті до групи, що підпадає під розподіл військових злочинів та злочинів проти людяності». Похьола зачитав вголос опис свого правопорушення, в якому говорилося, що він «висловлював і підтримував у відкритому доступі думки та твердження, що ганьблять і ображають гомосексуалістів як групу на підставі їх сексуальної орієнтації».

Раніше, у серпні 2019 року, Департамент поліції Гельсінкі «висунув звинувачення проти мене та пані Расанен, стверджуючи, що брошура, знайдена на нашій вебсторінці, є дискримінаційною щодо гомосексуалістів«. Хоча «відповідальна поліція вирішила припинити справу», вона потрапила на стіл генеральної прокуратури. Похьола додав, що у День Реформації, 31 жовтня 2019 року, «генеральний прокурор Фінляндії оголосила, що вона наказала провести попереднє розслідування з цього питання».

«Нас підозрювали в тому, що ми винні у розпалюванні ненависті до певної групи», − сказав він. Департамент поліції Гельсінкі допитав Похьолу 11 лютого 2020 року. Він зазначив, що допит тривав понад п’ять годин, і описав допит як «щирий, але жорсткий». На запитання, чи готовий він за два тижні прибрати брошуру з сайту, Похьола відповів негативно. Він сказав, що «якби я відповів “так”, справу, мабуть, було б вже закрито».

Ця брошура була однією з кількох, опублікованих Похьолою спільно з Детройтським фондом «Лютеранська спадщина». В інших книгах цієї серії брошур обговорювалися такі питання, як поклоніння, Вечеря Господня та освячення. Хоча в той час брошура не викликала «ніякого інтересу в ЗМІ», оскільки «це була лише одна брошура серед інших брошур», останніми роками вона привернула до себе увагу, оскільки єпархія Євангелічної місії зіткнулася з пильною увагою за відмову прийняти рукопокладання жінок і те, що він описав як «інші небіблійні практики».

Читайте також: 

У Фінляндії екс-депутату загрожує в’язниця за публікацію в соцмережах вірша з Біблії

«Серія [брошур] була пізніше розміщена на нашій вебсторінці без жодного шуму, − стверджував Похьола у своєму виступі. − Ми роздали це християнське вчення про шлюб навіть усім депутатам парламенту».

«Коли генеральний прокурор публічно заявила, що вона приділятиме особливу увагу справам про розпалювання ненависті, коли обійме посаду, вона, звичайно, хотіла зберегти класичні західні ліберальні свободи слова та релігії, засновані на нашій конституції, − заявив він. − Але вона інтерпретує ці права у світлі [Закону] про рівність та дискримінацію».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button