війна

Голодування, антисанітарія та заборона пересування: понад 100 тисяч мешканців Маріуполя страждають від російських окупантів

Маріуполь досі перебуває в складних умовах. Понад 100 тисяч мешканців страждають від нестачі води та їжі. Погіршується ситуація з медициною. До того ж російські загарбники заборонять перебувати на вулиці без спеціальних перепусток та понад місяць не допускають гуманітарні конвої із продовольством та ліками від України або міжнародних організацій. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на дані Організації Обʼєднаних Націй.

Джерело: hromadske.ua з посиланням на Telegram Людмили Денісової

Денісова стверджує, що російські ЗМІ рекламують гуманітарну допомогу від РФ. Однак ця підтримка містить лише буханку хліба та пляшку води на добу. При цьому у штабах «Єдиної Росії» видають продукти, але харчів катастрофічно не вистачає.

За її словами, ситуація з медичною допомогою у місті погіршується. До того ж шириться антисанітарія, а перебування у вогких холодних підвалах викликають інфекційні та застудні хвороби. Допомогу лікаря у Маріуполі отримати неможливо.

Окрім того, російські загарбники з 18 квітня, тобто відсьогодні, у місті заборонять переміщатися та навіть перебувати на вулиці без спеціальних перепусток. Для отримання документу сотні цивільні вимушені вистоювати черги, інакше – отримати навіть мізерний пайок із хлібом буде неможливо, повідомляє омбудсмен.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини заявила, що окупанти знищують маріупольців усіма можливими засобами, перетворивши місто на пекло. Такі дії РФ є геноцидом українського народу, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Вона закликала Комісію ООН із розслідування порушень прав людини врахувати факти вчинення Росією злочину геноциду та порушень прав людини на території України.

Нагадаємо, що російські окупанти ексгумують тіла, які раніше були поховані у дворах житлових будинків. Про це повідомляє мерія Маріуполя в телеграмі з посиланням на маріупольців, які досі перебувають у місті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button