війна

Генасамблея ООН засуджує незаконні «референдуми» Росії на окупованих територіях України

Генасамблея ООН на засіданні в середу прийняла резолюцію, в якій засудила незаконні «референдуми», які Росія провела на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, чим порушила суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність України.

Джерело: eurointegration

143 зі 193 членів Генасамблеї ООН підтримали резолюцію. Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа проголосували проти, решта 35 утрималися під час голосування.

Отже, переважна більшість членів Організації – навіть більша, ніж під час засудження російського вторгнення в Україну в березні – засудила незаконні дії Росії щодо анексії українських територій.

Документ, підготовлений Албанією, окрім засудження «референдумів», містить заклик до держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН не визнавати жодних змін у статусі регіонів України, а також вимога до Росії скасувати анексію та вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Закликається також «підтримати деескалацію поточної ситуації та мирне вирішення конфлікту шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та інших мирних засобів», але за умови дотримання принципів суверенітету та територіальної цілісності України.

Нагадаємо, що Росія виступила категорично проти ухвалення резолюції, а 30 вересня як постійний член Ради безпеки ООН наклала на неї вето. Згодом Москва без успіху намагалася провести закрите голосування щодо резолюції, стверджуючи, що відкрите голосування було політизованим.

Читайте також:

Етика голосування. Що робить твій голос на виборах моральним чи аморальним?

Голосування в Генасамблеї стало черговою поразкою Російської Федерації, яка категорично заявляє, що анексія чотирьох українських областей відповідає міжнародному праву та Статуту ООН.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button