Протестанти

Християни в окупованих регіонах України опиняються у підпіллі через ворожість проросійських сил

Християни в окупованих регіонах України опиняються у підпіллі через ворожість проросійських сил, які закривають церкви та заарештовують пасторів, повідомляє Release International.

Джерело: christiantoday

У контрольованому Росією місті Мелітополь окупаційні сили закрили три найбільші євангельські протестантські церкви.

У баптистську церкву «Благодать» у розпал богослужіння 11 вересня увірвалися російські війська та насильно закрили її.

За словами Хен Сук Фолі із партнерської організації «Голос мучеників Кореї», пастору церкви дали 48 годин, щоб залишити місто.

«Вони увійшли до святилища, коли парафіяни співали гімн, зупинили богослужіння, записали імена всіх присутніх та затримали кількох служителів», − сказала вона.

Минулого місяця Мелітопольська християнська церква, зал якої вміщує 1000 осіб, була закрита окупаційними силами. Зазначається, що хрест було знесено, а будівлю перетворено на «культурно-спортивний розважальний комплекс».

У селі Чкалове неподалік Мелітополя 21 вересня російські війська закрили церкву під час вечірньої служби. Повідомляється, що солдат сказав парафіянам: «Після референдуму вашої ноги тут не буде. У нас тільки одна віра − православна».

У Маріуполі, портовому місті, яке також знаходиться під контролем Росії, озброєні солдати в масках затримали пастора Курчатівської церкви Леоніда Пономарьова та його дружину Тетяну, увірвалися до їхнього будинку та оточили церкву.

Маріуполь знаходиться в межах Донецької області, яка була незаконно анексована Росією. Партнер зі звільнення Forum 18 повідомляє, що церкви в цьому регіоні були обшукані та закриті, а релігійних лідерів було заарештовано і їм наказано розірвати зв’язки з українськими релігійними організаціями.

У місті Лисичанськ Луганської області окупаційні сили, за повідомленнями, захопили Лисичанський християнський центр та викинули всі книги з його бібліотеки, включаючи Біблію, до сусіднього двору. Вони були зібрані та заховані місцевими християнами.

Генеральний директор організації Release International Пол Робінсон сказав, що «немає нічого дивного» у тому, що російські окупаційні сили закривають протестантські церкви та затримують пасторів.

«Вони роблять те саме з того часу, як захопили та незаконно анексували Крим у 2014 році. Це послужило основою для подальших дій», − сказав він.

Він попередив, що переслідування заганяють християн у цих регіонах у підпілля.

«У Криму та на інших окупованих територіях вони влаштовували облави в місцях поклоніння, закривали церкви, забороняли місіонерську діяльність, штрафували людей за проведення богослужбових зборів, вилучали релігійну літературу і змушували релігійні громади перереєструватися і відмовляли в перереєстрації переважній більшості. І зараз ми бачимо, як в окупованих районах проводяться рейди, закриваються та опечатуються церкви, зникають та затримуються пастори».

Читайте також:

Духовність пішла на карантин

«Українські християни вже були тут раніше. Їх починають заганяти назад у підпільні церкви радянської епохи. Однак послання історії має бути ясним для Росії: християнська віра пережила 70 років радянського тоталітарного правління, і сьогодні вона процвітає у Китаї в аналогічних умовах. Переслідування можуть лише зміцнити церкву».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button