Варто замислитись

Поклик воскресіння

З гробу встав Воскреситель для того, щоби покликати до життя тих, хто, наче мертві душі, животіє в могилі одинокого, грішного і похмурого існування.
Не будьте мертвими душами, але живими!

«Немає дверей, крім вказаних Ісусом Христом», – говорив Гоголь. І для кожного з нас питання полягає в тому, щоби радість воскресіння Христа стала нашою піснею душі і щоб Він став Воскресителем кожного з нас.

Немає дороги до цієї радості мимо Голгофи. Там, біля хреста, ми маємо переоцінити себе, своє життя і побачити Христову любов.

Ті, що стоять біля хреста, розділилися на три групи. Одні розпинали Його в ім’я свого самолюбства, свого розуму, навіть в ім’я своєї релігії. Це – фарисеї, садукеї, книжники і первосвященики.

Чи не продовжуємо і ми гордо проходити повз Голгофу, увінчуючи чоло Спасителя терням свого гріха і пронизуючи Боже тіло списами свого розуму, філософствуючи своїм жалюгідним розумом над великою таємницею викуплення?

Інша група – просто глядачі. Це люди, які думають як Пилат: зберегти нейтралітет відносно Христа, вчасно вмити руки. Але і вони, як і Пилат, в хвилини спокуси, рано чи пізно, будуть в числі тих, хто віддав Його на розп’яття. Це підтверджують Його слова: «Хто не зо Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнотратник».

Але є і ще одна група біля хреста. Це ті, хто на боці Спасителя. Вони, як Марія, мати Його, і Іван, стоять у безмовній скорботі. Вони приймають Його хресну любов як неосяжну таємницю, вони сповідують свій гріх перед Ним: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє!» Вони поклоняються Його стражданням і потім радіють Його воскресінню.

З вершини Голгофи, від підніжжя хреста, вони йдуть в цей земний світ з одним бажанням – жити для Померлого за них і Воскреслого. Йдуть брати участь у стражданнях Христа, розділити Його мучеництво, щоб потім бути співучасником Його слави.

Більше про воскресіння:

Нам – чекати іншого, сприятливішого дня чи більш зрілого віку?

Чи не краще в юності принести аромати своєї душі Тому, Хто віддав Себе за кожного з нас? «Це я зробив для тебе! А що ти зробив для Мене?»

Тому, згідно заклику апостолів, «встань, сплячий, і воскресни із мертвих, і нехай освітить тебе Христос!»

Володимир Марцинковський

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!