Світ

Серед жахів та переслідувань сміливі афганські християни наполегливо діляться Євангелієм

Через рік після виведення військ США з Афганістану ситуація в країні, яка перебуває під владою талібів, жахлива. Тодд Неттлтон, речник The Voice of the Martyrs (VOM), організації, що займається боротьбою з переслідуваннями, яка обслуговує християн по всьому світу, розповів CBN Faithwire про трагічні умови в країні.

Джерело: 1.cbn.com

«В Афганістані багато труднощів, — сказав Неттлтон, пояснюючи, що таліби, які повернули владу рік тому, мало знають про управління. − Економіка в руїні. Таліби – це бойовики; вони не губернатори. А останній рік їм довелося бути губернаторами».

Від цього, за його словами, страждає вся країна.

«Не вистачає їжі, — сказав Нетлтон. − Не вистачає житла. Не вистачає палива для тепла. Всі страждають».

Окрім загальної бідності та відчаю, меншини, такі як християни, стикаються з ще більш вираженим безладдям і душевним болем.

Попри жахи, які очікувалися під правлінням Талібану, багато християн залишилися в Афганістані.

«В Афганістані все ще є християни. У кожній провінції Афганістану є християни, – сказав Неттлтон. − Багато християн справді втекли рік тому після захоплення Талібаном, особливо тих, хто був публічно відомий — тих, хто, можливо, працював із західними гуманітарними організаціями, або якимось чином був публічно ідентифікований як послідовник Христа».

Ті, хто втік, знали, що стануть мішенями Талібану. Проте інші менш відомі християни прийняли дивовижне рішення − залишитися.

«Афганські християни, які були менш відомі, багато з них прийняли неймовірно сміливе рішення залишитися в Афганістані, – сказав Неттлтон. − Вони також знали теологію Талібану, вони також знали, що станеться, якщо їх викриють як християн, але їхня позиція була такою: “Якщо всі християни покинуть країну, хто все ще буде тут, щоб ділитися Євангелією?”»

Протягом останнього року ці віруючі зіткнулися зі значними труднощами. Неттлтон поділився історією одного чоловіка, якому довелося тричі переміщати свою родину за перші вісім місяців правління Талібану. Коли люди почали ставити запитання, сім’я вважала безпечнішим перейти в інше місце заради безпеки.

«Мене неймовірно надихає мужність тих братів і сестер, які прийняли це рішення», — сказав він.

Хоча переслідування християн не є чимось новим в Афганістані, як повідомляється, воно ще більше посилилося під час правління Талібану. Але Неттлтон сказав, що християн переслідує не тільки Талібан.

«В Афганістані завжди були переслідування християн. Не лише Талібан переслідуватиме вас за те, що ви наслідуєте Христа, – сказав він. − Це може бути твій батько. Можливо, ваш старший брат скаже: “Слухай, ми мусульманська родина. Наслідуючи Ісуса, ти зганьбиш нашу родину. Єдиний спосіб, яким ми можемо позбутися цього сорому, це або змусити тебе повернутися до ісламу, або жорстоко покарати”».

Ці сімейні та племінні проблеми тепер пожвавлені національним урядом Афганістану, який знову відверто ворожий до віруючих. Однак, попри ці проблеми, є деякі докази того, що християнство справді може зрости в Афганістані протягом цього сезону.

Відзначаючи, що «переслідування християн не припиняється», Release International, британська група, яка займається моніторингом переслідувань християн, відзначила першу річницю виведення військ США, повідомивши, що «є перші ознаки того, що християнська віра може зростати серед афганців, попри жорстоке переслідування».

На початку цього року афганська жінка розмовляла з організацією Open Doors USA, яка наглядає за переслідуваннями,  стверджуючи, що Талібан ходить «від дверей до дверей» в Афганістані, викрадає молодих дівчат і вбиває християн «на місці».

У січні Афганістан був визнаний найгіршою країною у світі за переслідуваннями християн, згідно з Open Doors USA. Ця приголомшлива подія стала «найбільшим сейсмічним зрушенням» за десятиліття, оскільки Північна Корея, відлюдна та репресивна східноазіатська країна, була збита з першого місця, яке вона займала протягом 20 років.

«Цьогорічний Всесвітній список спостереження 2022 року, на нашу думку, є найбільшим сейсмічним зрушенням за понад 20 років, тому що Афганістан тепер є країною № 1 у Всесвітньому списку спостереження, витіснивши Північну Корею», — сказав Faithwire CBN генеральний директор Open Doors USA Девід Каррі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button