Новини культури

«Євангеліє» XVII століття перевели в електронний формат у Рівненському обласному краєзнавчому музеї

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї перевели в електронний формат «Євангеліє» XVII століття, повідомляє завідувачка сектору впровадження цифрових технологій музею Ольга Морозова.

Джерело: ukrinform

«Це перше друковане «Євангеліє», що вийшло на теренах сучасної України. Видане воно у Львові у 1636 році, на замовлення Львівського братства. Друкар – Михайло Сльозка. У книзі багато ілюстрацій, ошатний титульний аркуш. Гравюри чотирьох Євангелістів відтиснуті з дощок, зроблених майстрами з кола знаного друкаря і видавця XVII століття Памви Беринди, а, можливо, і ним самим. Все це ми оцифрували й відтепер переглянути давнє Євангеліє можна на сайті музею», − розповіла кореспонденту Укрінформу Ольга Морозова.

За словами Морозової, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається понад 100 стародруків, датованих 1800 роком. Це розкішні фоліанти на 300-800 сторінок. Вони поступово переводяться в цифровий формат.

Як повідомлялося раніше, на сайті Рівненського обласного краєзнавчого музею вже можна «погортати» Острозьку Біблію 1581 року, Євангелії 1608 року, Почаївські Євангелї XVIII століття, книгу церковних пісень Октоїх Дерманський, який побачив світ у 1604 році, Місяцеслов XIX століття, перший стародрук, виданий у 1734 році в Почаєві.

Читайте також:

Фонди Рівненського обласного краєзнавчого музею нараховують майже 300 тис. експонатів, з них понад 20 тис. представлено в залах постійної експозиції та виставках. Серед оригінальних експонатів − гербарії рідкісних рослин Рівненщини, скарби давньоруських срібних прикрас XII – XIII ст, твори волинського іконопису, колекція стародруків, предмети козацької доби, біломармурові роботи відомого польсько-італійського скульптора Сосновського, колекції монет, холодної та вогнепальної зброї.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!