Здоров'я

COVID-19 – як не витрачати марні зусилля на те, що створює ілюзію

Ми були з командою медиків у Гаїті, коли після руйнівного землетрусу там загинули сотні тисяч людей. То був суцільний жах: зруйновані будинки, осиротілі діти, втрата засобів для існування. Але біда одна не ходить. І коли люди ще не зовсім оговтались від одного, прийшло друге – холера.
Ми надавали допомогу саме в той час. В жаркому кліматі люди втрачали воду і помирали дуже швидко. Видовище було жахливим. Холера − особливо небезпечна інфекція. Потрібно бути дуже обережному, щоб самому не стати пацієнтом. Бо лікувати тебе там просто нікому.
За кілька років була чергова місія в Гаїті. На той час ми вже мали досвід роботи з місцевими людьми, знали їхні типові хвороби і найбільш поширені проблеми. Здивувало те, що люди почали звертатися з якимись новими скаргами. Ще трошки, і ці проблеми прийшли до нашої команди. По тілу з‘являлася плямиста висипка, підіймалася температура, боліли суглоби. Я не міг зрозуміти, що це. Коли приїхали ближче до цивілізації, в інтернеті прочитав, що на Кариби дістався Зіка-вірус. Це і була відповідь.
Читайте також:

В моїх місіях по світу довелося зустрітися з різними епідеміями і шукати рішення в умовах дефіциту як захисту, так і ліків. Це були особливі обставини. Але завжди допомагав здоровий глузд. Людина – істота розумна. І коли не піддалася паніці, здатна на нормальні вчинки. Які потім, виявляється, були цілком логічними. До речі, обмеження доступу до тривожної інформації грає тільки в плюс.
Епідемії змінюють одна одну і ковід не є кінцем світу. Він прийшов зненацька і піде, очевидно, так само. Життя триватиме і будуть нові виклики. І тому надзвичайно важливо робити те, що справді важливо. І не витрачати марні зусилля на те, що створює ілюзію. Бо ці зусилля і кошти будуть вкрай необхідними пізніше.
Відрізнити одне від іншого – наше завдання. Але надлишок негативних новин, схильність до гіперболізації і екстраполяція всього найгіршого на себе роблять це завдання практично нездійсненним.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Павло Сільковський

Працює дитячим лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Рівненській обласній дитячій лікарні. Керує інформаційним відділом Рівненської обласної дитячої лікарні. Виконує медичну волонтерську місію на Гаїті. На запрошення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, наприкінці 2016 року проходив стажування в Міністерстві охорони здоров’я. Член наглядової ради Фундації Рональда Макдональда в Україні. Співавтор наказу Міністерства охорони здоров’я про відкриті реанімації. Працює над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. У червні 2018 отримав почесну відзнаку за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона”. Переміг в регіональному відборі в номінації “Взірець у служінні суспільству”

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button