Світ

Реакція християнських деномінацій США на скасування «права жінок на аборт» виявилася дуже різною

Декілька християнських деномінацій по-різному відреагували на скасування Верховним судом США рішення у справі «Роу проти Вейда», яке у 1973 році закріпило на федеральному рівні право жінок на аборт.

Джерело: invictory.org з посиланням на christianpost.com

Згідно з рішенням Верховного Суду 24 червня 2022 року, тепер окремі штати можуть самі дозволяти або обмежувати процедуру аборту (детальніше про це можна прочитати за посиланням). Це рішення викликало різні реакції з боку деномінацій та релігійних лідерів.

Президент Конференції католицьких єпископів США (USCCB) архієпископ Хосе Х. Гомес з Лос-Анджелеса та архієпископ Вільям Е. Лорі з Балтімора, голова Комітету USCCB з питань захисту життя, виступили із заявою.

«Америка була заснована на істині, що всі чоловіки й жінки створені рівними. Бог дав всім людям право на життя, свободу і прагнення до щастя, – наголосили вони. – Ця істина була категорично спростована ухвалою Верховного суду США у справі “Роу проти Вейда», яка легалізувала і нормалізувала позбавлення невинних людських життів. Сьогодні ми дякуємо Богові за те, що суд скасував це рішення».

У заяві наголошується, що зараз саме час побудувати «пост-роу-америку».

Декілька єпископів з Католицької конференції штату Нью-Йорк виступили із заявою, в якій подякували Богові.

«Це справедливе рішення врятує незліченну кількість невинних дітей, які просто чекають на своє народження», – зазначили служителі.

Єпископи підкреслили, що це рішення можна назвати «судовою перемогою», його не можна вважати «культурною перемогою».

«Усі ми повинні поважати гідність і святість людського життя у всьому, що ми робимо: у тому, як ми ставимося до наших дітей, подружжя та батьків; у тому, як ми поводимося на робочому місці; великі заповіді любити Бога і любити ближнього», – доповнили вони.

Комісія з етики та релігійної свободи Південної баптистської конвенції назвала рішення «довгоочікуваним скасуванням катастрофічного прецеденту абортів, встановленого судом».

«Це справжній поворотний момент у русі проти абортів, момент, до якого християни, правозахисники та багато інших людей невпинно прагнули протягом 50 років, – заявив виконувач обов’язків президента ERCL Брент Лезервуд. – Їхня прихильність до захисту людської гідності й справедливості призвела до найзначнішої перемоги в історії руху на захист життя».

Англіканська церква у Північній Америці (ACNA) опублікувала свою заяву.

«Цінність людського життя розкривається у Писаннях, і це біблійне зобов’язання відображено в Конституції та канонах англіканської церкви в Північній Америці, які закликають усіх членів і духовенство заохочувати та поважати святість кожного людського життя від зачаття до природного життя та смерті», — повідомляється у заяві.

Президент організації «Англіканці за життя» Джорджетт Форні заявила, що це рішення вимагає розробки додаткової підтримки та ресурсів до та після вагітності для жінок та сімей, які зіткнулися з несподіваною вагітністю.

Деякі конфесії, такі як євангелічно-лютеранська церква Америки, засудили рішення Верховного Суду. Головуючий єпископ преподобна Елізабет А. Ітон виступила з пастирським посланням із посиланням на соціальну заяву деномінації 1991 року. У заяві стверджується, що кількість штучних абортів викликає глибоке занепокоєння, але вважає, що ця практика має бути законною.

«Багато тепер вважають, що їхня моральна свобода волі обмежена, тому що федеральний закон більше не гарантує доступу до легальних та безпечних абортів, – написала Ітон. – Вони вже стикаються із важкими моральними питаннями, і рішення Верховного суду лише посилює їхні страждання».

Ітон вважає, що розміщення «рішень про регулювання абортів на рівні штату обтяжує і наражає на небезпеку життя всіх осіб, яким необхідно приймати рішення про несподівану вагітність».

Об’єднана методистська церква також засудила рішення суду, заявивши, що рішення заперечує цінність і гідність жінок у доступі до основного права на підтримувальний догляд та послуги, на які вони заслуговують.

«Ми, як церква, стверджуємо, що ми однаково зобов’язані поважати святість життя і добробут матері та майбутньої дитини. Ми визнаємо трагічні конфлікти життя з життям, які можуть виправдати аборт, і в таких випадках ми підтримуємо законний варіант аборту відповідно до належних медичних процедур сертифікованих медичних працівників», – заявили в Об’єднаній методистській церкві, посилаючись на соціальні принципи.

Головуючий єпископ Майкл Каррі та преподобний Гей Кларк Дженнінгс, президент Палати депутатів від Єпископальної церкви, виступили із заявами, в яких критикували ухвалу за обмеження доступу жінок до репродуктивного здоров’я.

«Хоча я, як і багато хто, передбачав це рішення, я глибоко засмучений ним, – написав Каррі у своїй заяві. – Ми, як церква, намагалися ретельно реагувати як на моральну цінність жінок, які мають право визначати свій вибір у галузі охорони здоров’я, так і на моральну цінність усього життя».

В окремій заяві Дженнінгс назвала це рішення «ударом по людях усіх віросповідань». Вона процитувала минулі резолюції Генеральної конвенції, які виступали проти законодавства штату та федерального законодавства, що обмежує репродуктивні права жінок.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button