Для життя

Як татам залучатися до життя сім’ї: чотири способи

Добре відомий той факт, що вплив залучених у життя сім’ї татів значно скорочує ризик небезпечної та неправильної поведінки їхніх дітей. Крім того, тати, які фізично та емоційно зацікавлені у вихованні дітей та залучені до сімейного життя, призводять до зростання когнітивного розвитку, емоційного здоров’я та позитивного ставлення у житті своїх дітей. Ця модель вказує на Божий задум для сімей: взаємодіяти з чоловіками як активними партнерами, а не пасивними спостерігачами.

Як чоловіки, які бажають слідувати за Ісусом, шанувати Бога і вести свої сім’ї, ми не просто покликані бути присутніми, але бути залученими батьками, а також залученими чоловіками. Перш ніж ми зможемо почати добре керувати своїми дітьми, спочатку ми маємо активно займатися розвитком шлюбу зі своїми дружинами. Чоловіки призначені бути партнерами-лідерами у домі.

Треба сказати, що часто важко продовжувати займатися домом. Після довгого дня так просто відокремитися від нашої сім’ї та зануритися у світ медіа, технологій та спорту. Наші уми зайняті щойно залишеною роботою або з нетерпінням чекають на майбутній сон, але Бог закликає нас, як чоловіків і батьків, до більшого.

Ось, серед інших, чотири способи, як чоловіки можуть бути більш залученими до домашнього, сімейного життя.

1. Відкладіть смартфон

Коли наші дружини та діти хочуть провести з нами час, телефони відволікають нашу увагу від найважливішого на той час. Найчастіше, до того часу, як ми потрапляємо додому, є лише кілька коротких годин до того, як наші діти заснуть. Не витрачайте цей час на смартфон.

У мене із цим теж проблеми. Якщо мій телефон у кишені, я схильний діставати його та перевіряти пошту, новини, спортивні результати, нотатки, твіти або сповіщення на фейсбуці. Це відбувається просто довільно. Я намагався завчасно позбавитися бар’єру спілкування, дістаючи з кишені свій телефон, як тільки повертався додому, і залишаючи його на кухонній стільниці або на камінній полиці.

Коли наші дружини й діти хочуть поспілкуватися з нами, але постійно бачать, як ми віддаємо перевагу своїм смартфонам, ми ніби повідомляємо їм, що для нас медіа і зовнішній світ набагато важливіші, ніж вони.

Виграйте війну з відволіканням уваги, перш ніж вона почнеться, і заздалегідь приберіть телефони або інші гаджети, коли повертаєтеся додому.

2. Ставте хороші запитання

Хороші запитання можуть розкрити ті сторони серця, які в іншому випадку можуть залишатися прихованими й зміцнити відносини з нашими дружинами й дітьми.

Моя дружина знає, що сказати мені, коли, можливо, я й не усвідомлюю, що мої запитання надто загальні та позбавлені будь-якої уяви. Не потрібно великих зусиль, щоб спитати дружину: «Як минув твій день?». Але якщо я пам’ятаю, що у неї з дітьми була запланована поїздка до бібліотеки й потім ставлю чуттєве запитання про її переживання – це допомагає їй знати, що мені не байдуже. Просто питання «Як пройшов твій день?» — це такий різновид лінощів. Ми можемо краще, якщо постараємось.

Потрібні запитання, що уточнюють. Потрібно слухати їхні відповіді й потім ставити запитання, які стосуються їхнього серця. Те саме стосується і наших дітей. «Як там у школі?» − недостатньо. Але якщо запитати дитину про друга, з яким у нього не ладиться, це зблизить нас.

Практична підказка з мого власного досвіду: в Evernote я зберігаю список питань, які можу поставити дружині, щоб підтримати розмову. Перед тим, як ми йдемо прогулятися з нею разом, я заглядаю в список — і тоді я напоготові маю кілька запитань для того, щоб почати нову розмову. Хороші запитання потребують зусиль. Це вимагає усвідомленої підготовки та активної участі. Але це життєво необхідно для того, щоб добре вести свої сім’ї.

3. Зробіть це разом

Життя не завжди дає нам можливість просто сидіти й грати в ігри або розпитувати один одного про щось. Найчастіше у мене так багато справ по дому, які необхідно закінчити: стрижка газонів, допомога в приготуванні обіду, ремонт  крана й оплата рахунків. Мій син зараз у такому віці, коли він дуже любить допомагати мені у моїх справах. Іноді це просто спостереження, іноді прикручування кількох болтів, інколи ж він додає інгредієнти в чашу міксера. Один зі способів залишатися залученими до наших домівок – це запросити наших дружин та дітей приєднатися до роботи, яку ми робимо.

З іншого боку, ми можемо увійти в їхній світ і займатися їхніми справами. З нашими дітьми ми можемо опуститися на їхній рівень і грати в м’яч на задньому дворі, розмальовувати картинки або будувати вежі з кубиків (які будуть зруйновані протягом декількох хвилин). З нашими дружинами ми можемо розділяти час у їхній сфері інтересів і бути повністю залученими до процесу, тим самим зміцнюючи відносини.

Це може набувати різних форм. Чи запрошуючи їх розділити наш світ, чи стаючи залученими до них, шукайте творчі шляхи до того, щоб робити щось разом замість того, щоб робити порізно.

4. Читайте разом із ними

Чим старше я стаю, тим більше ціную книжки. А якщо конкретніше, то більше я ціную слова. У Писанні Бог обрав спілкуватися з нами за допомогою слів і мова є основоположною практично для всього, що ми бажаємо займатися у цьому світі.

Одна з найважливіших речей, які ви можете робити для розвитку ваших дітей, – це читати з ними. Я знову і знову чую про дослідження щодо важливості читання; і що немає кращого способу підняти цінність для наших дітей, ніж спільне читання з батьками. Я рекомендую прочитати «Мед для дитячого серця» Гледіс Хант.

Я також виявив, що читання з дружиною може мати дуже велике значення – чи то класична новела, чи книжка про виховання дітей чи книжка про віру. Читання – це чудовий спосіб взаємодіяти зі своєю сім’єю, коли ви вдома.

Часом це може виснажувати, але Бог дав нам приголомшливий привілей вести наші сім’ї, будучи активними партнерами. Вливати наші власні сили та енергію в наших дружин і дітей заради Божої слави та блага наших сімей – це чудова робота, і вона заслуговує на максимум наших зусиль.

Автор − Джеремі Адельман
Джерело: ieshua.org/

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button