Актуальне

Після COVID-19 світ вже ніколи не буде таким, як раніше

Сьогодні нерідко можна почути таку думку, що після COVID-19 світ вже ніколи не буде таким, як раніше. З нею важко не погодитись. Справді, такі речі як пандемія чи загальносвітова криза змінюють світ, але питання суті змін залишається відкритим.
Пригадуються події 2013-2014 років, коли ейфорія Майдану відчувалась не тільки в Україні, але й у світі. Багато були переконані, що наше суспільство нарешті змінюється, воно просто не може бути таким, яким було раніше, особливо після такої кількості жертв. Затамувавши подих, ми всі очікували кращої долі.
Історія свідчить про те, що далеко не завжди після великих потрясінь відбувались позитивні зміни в суспільстві. Ми маємо приклади цього в новітній історії нашої країни, історії світу у 20 столітті – дві найбезглуздіші і найкровопролитніші Світові війни; жахливі комуністичні перевороти, які обіцяли настання раю на землі; і навіть епідемії, одна з яких тривала три роки і забрала за різними оцінками від 17 до 100 мільйонів людських життів. Тому, напевно, варто замислитись над тим, а чи достатньо у нас підстав сподіватись, що світ стане кращим після пандемії 2020. Він однозначно буде іншим, але яким?

Я впевнений, що ніхто зараз не знає відповіді на це запитання. Нам всім хочеться сподіватися кращого, чи не так? Ми очікуємо, що виклик буде подолано і життя повернеться до попереднього, звичного нам ритму. Я не хочу вдаватись в якісь спекуляції щодо майбутнього, яке очікує на нас попереду. Натомість пропоную звернути увагу саме на це – внутрішнє прагнення кращого. Воно притаманне всім людям, незалежно від рас чи статків. Ми з ним живемо у всі часи.
Що ж це за дивне бажання – «бажання кращого»? Насправді, воно не тільки слугує потужнім стимулом розвитку культур чи економік, але є свідченням того, що ми всі належимо Кращому – Тому, Кому ми завдячуємо своїм буттям. Він – наш Творець і ми належимо Йому, бо створені Ним. Або, якщо використовувати мову Біблії, то це буквально: «Бог, що створив світ і все, що в ньому… Сам дає всім і життя, і дихання, і все.» (Дiї.17:24-26)
І це «бажання кращого» одне з багатьох свідчень, яке кожна людина має в собі – свідчення потреби. Потреби в одязі – так, їжі – так, але найбільше – потреби в спільності. Спільності не тільки із собі подібними, але і з Тим, на Чий образ ми були створені.
Потреба спільності з нашим Творцем, Який насправді супроводжує нас у всі часи, включно із тривожними. Супроводжує з єдиною ціллю, щоб повернути нас до Себе.
Супроводжує, щоб врятувати нас насамперед від самих себе. Адже чи не основна проблема людини в тому, що вона думає, що може існувати самостійно, незалежно від свого Творця, тому і не знає спокою для себе – вона бажає кращого, та досягнути його не може.
Він супроводжує нас, щоб не тільки відкрити нам нашу потребу в Ньому, але і те, як цю потребу ми можемо задовольнити. І знову мовою Біблії: «бо Він (Бог) визначив день, коли хоче судити поправді ввесь світ через Мужа, що Його наперед Він поставив, і Він подав доказа всім, із мертвих Його воскресивши.» (Дiї.17:31) Мова йде про Сина Божого, Який прийшов в цей світ, щоб вирішити нашу основну проблему – проблему відчуженості від Бога.
Він стався одним із нас, щоб зайняти наше місце залишеності і перейти навіть через смерть, щоб дати нам життя, Своє життя. Він воскрес і цей факт, підтверджений багатьма свідками, говорить про те, що кожен, хто вірує в Нього «хоч і вмре, буде жити». (Ів.11:25)
Ми не знаємо яким буде світ після COVID-19, але можна з впевненістю сказати, що він буде якісно іншим, кращим тільки тоді, коли Син зробить нас вільними, зцілить наші серця. Зважмо на це.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button