Здоров'я

Павло Сільковський: імунна система – ефективна в боротьбі проти вірусів

Ефективних ліків проти COVID-19 – немає. Вакцини від цього вірусу – не існує. Усілякі противірусні пігулки, які п‘ють люди – не мають доведеної ефективності. Антибіотики на вірус – не діють. Але люди в абсолютній більшості – одужують. Чому? Імунна система!
Тому що в організмі є імунна система – ефективна в боротьбі проти вірусів, як ніхто і ніщо інше. І якщо у вас п‘ятий чи десятий день температура, то це не значить, що віруси там роблять, що хочуть. А організм чекає, коли йому почнуть призначати черговий антибіотик. В цей самий час, коли ви думаєте, що вже капець і приїхали, імунна система тихенько, системно і методично підчищає ворогів вашого життя. І наводить порядок. І коли на 12-й чи 15-й день вам стає краще і ви дякуєте третьому чи п‘ятому антибіотику за допомогу, імунна система скромно стоїть в стороні й кліпає очима, мовляв, ладно, нехай і так. Подяка не за адресою, але пацієнт живий. І то добре.

Але ж колективного імунітету немає! А індивідуальний зникає за кілька місяців! Ок, нехай навіть так. Хоча я все одно думаю інакше. І все ж, якщо ворог вдерся в чужу державу, а армія дала йому по зубах і повністю знищила. То що зробить ця ж армія наступного разу, якщо це знову станеться? Зробить те саме, тільки ще швидше. Імунна система працює саме так.

Тому не потрібно паніки. Але й не потрібно цього підліткового піжонства, типу це все брехня і ніякого вірусу не існує. Практика показує, що хто найбільше сміється, той чомусь потім важче хворіє. Розумні правила захисту ще нікому не пошкодили. І так, є невелика група людей, у яких з армією, тобто з імунним статусом, трохи проблеми. Таким людям потрібно бути особливо обережними. Щоб все було добре у всіх.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button