Здоров'я

Висока температура – не кінець життя

Найбільше, що насторожує і лякає людей у разі коронавірусної хвороби – температура. Особливо, якщо вона стрибає. Людина захворіла, пережила шок від отриманого позитивного тесту, переплакала і починає міряти температуру. Сьогодні висока, завтра висока, а потім трохи краще стало. Людина думає, що пішла на поправку. А наступного дня – гоп, і знову висока. Знову страх, сльози, кілька нових ліків, дзвінки, переписка, метушня.

Свою важкість стану і свій прогноз пацієнт прив‘язує до цифри температури. Якщо вона росте або тримається високою − значить біда. Якщо трохи знижується − значить покращення. Свою розмову з лікарем, як правило, теж починає з показника температури.

Найперше, що запитує лікар у такому разі: а яка сатурація? Пацієнта хвилює температура, лікаря – сатурація. Бо не температура визначає важкість стану. Підвищення температури – це одна з ознак запалення. Є запалення – є гіпертермія. Будь-яке запалення: горла, бронхів, легенів тощо. Температура у разі запалення не тримається лінійно високою. Вона стрибає, і це нормально. Доки є запалення, доти має бути температура. Буде проходити запалення, поступово стане нормальною і температура.

Вона ще трошки пострибає, але коливання стануть меншими й потім зовсім вирівняються.

Але найбільше, чого ми боїмося – значного ураження легень. Не запалення, від якого є температура, і яке є нормальною реакцією на втручання вірусу, і яке допомагає нам одужувати. А ураження, від якого легені перестають засвоювати кисень. І якщо це трапляється, тоді сатурація починає прогресивно і стійко знижуватися. І якщо вона пішла нижче 92-90, тоді треба бити на сполох. І тоді потрібна висококваліфікована допомога.

Читайте також:

Отже, не лякайтеся високої температури, не лякайтеся її стрибків. Пострибає і прийде до норми. Якщо при цьому ваша сатурація стабільно висока. Принаймні, якщо температура стрибнула навіть дуже високо, а ви поміряли сатурацію, а вона 95 і вище, то спокійно видихніть і заспокойтеся. Це не катастрофа. Висока температура – не кінець життя. Висока сатурація з високою температурою припускає, що в легенях може бути запалення, але основна функція легень не порушена. І це значить, що ситуація контрольована. І що все буде добре. Без паніки, пліз.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Павло Сільковський

Працює дитячим лікарем-анестезіологом відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Рівненській обласній дитячій лікарні. Керує інформаційним відділом Рівненської обласної дитячої лікарні. Виконує медичну волонтерську місію на Гаїті. На запрошення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, наприкінці 2016 року проходив стажування в Міністерстві охорони здоров’я. Член наглядової ради Фундації Рональда Макдональда в Україні. Співавтор наказу Міністерства охорони здоров’я про відкриті реанімації. Працює над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. У червні 2018 отримав почесну відзнаку за професіоналізм та милосердя “Ордену святого Пантелеймона”. Переміг в регіональному відборі в номінації “Взірець у служінні суспільству”

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button