Релігія

Чи можна проходити альтернативну службу під час війни – відповідь правозахисників

Правозахисники пояснили, чи можна проходити альтернативну службу чоловікам, які за релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю. Читайте про це далі.

 Джерело: news.uaportal.com

Сьогодні є певна прогалина у законодавстві з питання мобілізації віруючих, яким має бути призначена альтернативна служба, переконані правозахисники.

Ця думка підтверджується тим, що в Законі «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», не згадуються віруючі, які за релігійними переконаннями не братимуть участь в бойових діях або не застосовуватимуть зброю. До того ж для таких людей немає відстрочки від призову (ст. 23 Закону).

Однак за словами юриста Руслана Малого, віряни можуть стати на захист конституційних прав і свобод, коли подадуть заяву про альтернативну службу «до відповідного структурного підрозділу місцевої держадміністрації за місцем проживання».

Документ «подається у довільній формі із зазначенням мотивів неможливості проходження строкової військової служби та підтвердженням істинності релігійних переконань громадянина». Також «до заяви додаються документи, що підтверджують істинність його релігійних переконань (з довідкою від релігійної організації, яка забороняє використання зброї), копія документа про освіту та довідка з місця роботи або навчання», повідомив юрист.

Зазначається, що альтернативну службу «проходять на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України».

Водночас «строк альтернативної служби є більшим за строк строкової у 1,5 раза», підкреслили правозахисники.

Читайте також:

Нагадаємо, що в Україні триває загальна мобілізація внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Кого з чоловіків не можуть примусово призвати? Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button