Актуальне

Бог благий… час від часу

Чому Бог допускає трагічні події? Чому Він допускає народження дітей з вадами? Чому допускає вируючі війни? Якщо Бог може упередити подібні труднощі і страждання, чому не робить цього?

Ось класична постановка проблеми: або Господь всемогутній, але абсолютно не благий, і тому Він не зупиняє зло. Або Він благий, але не всемогутній, і тому не може зупинити зло. І загальна тенденція – звинуватити Бога в проблемах всього світу, зробити тим, хто так або інакше відповідає за все, що відбувається.
«Ніхто не є Добрий, тільки Сам Бог!» (Лк. 18:19).
«Якщо Бог такий добрий і люблячий, – кажуть люди, – чому Він допускає існування зла?»
Так от, заявляючи таким чином, насправді вони говорять, що не вірять в те, що Бог добрий і люблячий.
Ставлячи під сумнів Божу доброту і любов, ми, по суті, кажемо, що знаємо про них більше за Нього. В дійсності ж Бог не стає добрим через наші думки про Нього, чи через нашу згоду з Його діями, чи Його словами. Він також став добрим не тому, що ми за це проголосували, чи всі разом із цим погодились.
Бог добрий, бо Бог сказав, що Він благий. І це не питання на голосування.
Бог благий незалежно від того, вірю я в це, чи ні, і Він один – остання судова інстанція. Як сказав апостол Павло: «Бож Бог правдивий, а кожна людина неправдива…» (Рим. 3:4).
Що ж тоді є добро? Добре все те, що схвалює Бог. І точно так само, погане – те, про що Бог сказав, що це погане. Хтось скаже: «Це логічно замкнуте коло», але я б назвав це біблійною аргументацією. Слово Боже – наше джерело істини, яка визначає що є добре і не добре, і якими мають бути наші цінності.
Пророк Ісая пише: «Прийдіть, і будемо правуватися, говорить Господь…» (Iс.1:18). Бог каже: Ось як Я дивлюся на це. Ви маєте це бачити так, як бачу Я. І Він продовжує говорити нам, що Його думки вищі за наші думки, і Його дороги також вищі за наші.
Він благий. Якщо ви не приймете це вихідною точкою, ні до чого не прийдете.

Greg Laurie

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button