Проза

Благословення чистого джерела

Мої шкільні роки запам’яталися мені дорогою до школи. Всі дев’ять років я мусив щодня йти три кілометри туди й три кілометри назад у будь-яку погоду. Неподалік школи дорога круто спускалася до яру, потім здіймалась угору. Внизу протікало джерело. Вода в ньому була кришталево чиста, смачна. Часто стомлений, у спекотні дні я нахилявся до джерела й пив воду.

Одного разу якийсь дідусь, побачивши, як я нахилився, щоб попити, спинив мене і сказав: «Бачиш на вершині гори, у вапнистого каміння заглибина. Так от. Там джерело бере свій початок. Там найчистіша вода. Іди туди, не полінуйся вибратись, й пий, і пий досхочу. А тут вода вже не чиста. Ось качка щось шукає широким дзьобом, перебираючись із ділянки на ділянку, трохи поодаль коза стоїть передніми ногами в джерелі й також п’є воду».

З того часу я завжди вибирався нагору й пив там чисту воду. Взимку джерело не замерзало. Вода з нього ховалася під кригу і стікала кудись до низу. Влітку ручай ховався у траві, але завжди було повне прохолодної  та смачної води.

З часом, коли я віддав своє серце Ісусу Христу, пізнав красу Біблії й навчився пити з неї кришталево чисту воду життя, я часто згадував те джерело. Не лінуйся, здіймайся і пий із джерела. Пий кришталево чисту воду правди.

І тепер, на схилі днів, я прошу у Бога сили, щоб здійматися нагору, до Його джерела. Апостол Петро, якому доводилося спотикатися, падати й зі слізьми підійматися, благає нас відкласти у бік свій гріховний характер і припадати до джерела життя: «немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння» (1 Петра 2:2).

Ісус Христос переконував: «Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Івана 5:39). У 118-му псалмі ми натрапляємо на повторювані підтвердження того, що Боже Слово відіграє велику роль для віруючих: «Я в серці своїм заховав Твоє слово, щоб мені не грішити проти Тебе… Це розрада моя в моїм горі, як слово Твоє оживляє мене…. Доки я не страждав, блудив був, та тепер я держусь Твого слова… Я від кожної злої дороги повстримую ноги свої, щоб держатися слова Твого… Для моєї ноги Твоє слово світильник, то світло для стежки моєї» (Псалом 118:11; 50;67; 101; 105).

Ми хочемо сильної віри, бо «Бо ще мало, дуже мало, і Той, хто має прийти, прийде й баритись не буде! А праведний житиме вірою. І коли захитається він, то душа Моя його не вподобає» (Євреям 10:37-38). І ось воно, джерело віри: «Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове» (Римлянам 10:17). Сильна віра веде нас до Бога. Бог стає повсякденною реальністю, опертям, потіхою, правдивим хлібом життя в особі Ісуса Христа.

Читайте також:

Як буде добре, якщо кожен з нас скаже словами псалмоспівця: «Мої очі сторожі нічні випереджують, щоб про слово Твоє розмовляти» І далі: «Радію я словом Твоїм, ніби здобич велику знайшов» (Псалом 118:148, 162).

Божих благословінь на цій дорозі!

Автор: Леонід Петренко

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button