Блог Сергія Головіна

Балакучі факти

Факти розмовляти не вміють. Всякий раз, коли звучить фраза «Факти говорять самі за себе», слід насторожитися: нас намагаються обдурити. Адже факти вимагають тлумачення, а воно неупередженим не буває.

Інтерпретація фактів завжди буде залежати від того, з яких передумов ми при цьому виходимо. Одні передумови приведуть до одного висновку, інші – до зовсім іншого тлумачення того ж факту.

Так, упродовж історії людства було відомо, що вся земля покрита шарами морських осадових відкладень, і що в цих шарах містяться скам’янілості різних живих організмів. Це сприймалося, як свідоцтво Всесвітнього потопу, а зональну стратифікацію скам’янілостей пояснювали послідовністю екосистем, які чергуються: в найнижчих шарах ми знаходимо останки донних і найбільш глибоководних істот; далі – мешканців середніх глибин; потім – прибережних морських, за ними – прибережних сухопутних, а у верхніх шарах – тих, що найдовше могли чинити опір стихії.

З появою ж теорії Дарвіна було запропоновано розглядати цю послідовність не просто як геологічну, а як геохронологічну. Кожному типу копалин була поставлена ​​у відповідність тривала геологічна епоха.

Читайте також:

  • Факти вирішують все

Бачать при цьому обидві сторони, – і креаціоністи, і еволюціоністи, – одні й ті ж факти. Ті ж самі камені й кістки. Але при цьому їхні висновки радикально відрізняються, тому що виходять вони з принципово різних світоглядних передумов. Саме світогляд зумовлює те, як ми будемо тлумачити факти, які спостерігаємо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button