Для життя

Бачити майбутнє очима віри

Я не маю жодного уявлення, що чекає на вас у 2023 році. Але те, чи буде це рік, коли ви досягнете своїх цілей, чи ні, не має нічого спільного з вашими обставинами. Все залежить від вашої перспективи.

Економіка може впасти. Ваша церква може зазнати труднощів. Ваша сім’я може зіткнутися з проблемами.

Проте найважливіше питання, з яким ви зіткнетеся у 2023 році, полягає в тому, чи будете ви дивитися на цей рік з вірою, а не зі страхом? Вибір у ваших руках.

Ізраїльтяни мали такий самий вибір у Книзі Чисел 13, історії, яка знайома більшості з нас. Мойсей вивів ізраїльтян з Єгипту, де вони були рабами протягом 400 років. Вони вже провели два роки в пустелі. Тоді Мойсей послав 12 розвідників, по одному від кожного коліна, в Обітовану Землю, щоб дізнатися, що чекає на ізраїльтян, коли вони туди прийдуть.

Десять розвідників повернулися з повідомленнями, сповненими страху. Вони сказали ізраїльтянам, що земля повна ворогів, яких ізраїльтяни не зможуть перемогти, в той час як насправді Обітована Земля була такою неймовірною, як обіцяв Бог, справді землею, що «тече молоком і медом».

Лише Ісус Навин та Калев повернулися зі звісткою про віру. Ізраїльтяни вирішили повірити більшості шпигунів, а не двом, які з вірою дивилися на своє майбутнє. Через ці відповіді Ісус Навин і Калев були єдиними зі свого покоління, хто зміг увійти в Обітовану Землю. Решта ізраїльтян загинула б у пустелі.

Схожі статті

Як і ізраїльтяни, ви прямуєте в невідомість. Ніхто з нас не знає, чого очікувати у 2023 році. Ми можемо дивитися в майбутнє або з вірою, або зі страхом.

Можливо, ваша церква, здається, пробуксовує. Ви запитуєте себе, чи буде вона коли-небудь рости знову. Ви ніколи не скажете вголос, що боїтеся того, що 2023 рік може принести вашій церкві, але ви явно боїтеся.

Можливо, у вашому житті є люди, яких ви дуже любите, але які постійно роблять неправильний вибір і все більше віддаляються від Бога. Ви роками молилися за них і боїтеся, що вони ніколи не навернуться до Бога.

Можливо, ваш шлюб розпадається. Ви не наважуєтеся нікому про це сказати, але боїтеся, що розлучення може бути не за горами.

У вас той самий вибір, що й у ізраїльтян у 2023 році − дивитися на своє майбутнє з вірою чи зі страхом.

Коли ми дивимося на своє майбутнє очима страху, ми отримаємо такі результати:

1. Ми будемо відчувати стрес від суперечливої інформації

Коли десять боязких шпигунів поділилися своїм звітом, їх розповідь була неоднозначною. «Прибули ми до Краю, куди ти послав був нас, а він тече молоком та медом, а оце плід його! Та народ той, що сидить у тім Краї, міцний, а міста укріплені, дуже великі» (Числ. 13:27-28). Земля Обітована мала всю їжу, яку тільки могли бажати ізраїльтяни, але вона також була повна великих, укріплених міст. Страх ставить «але» в середині звіту. Якщо Бог збирається використовувати вас, вам потрібно позбутися відмовок.

2. Ми розвиваємо дефіцитне мислення

Дефіцитне мислення виникає тоді, коли ми зосереджуємося на тому, чого у нас немає. У 27-му вірші десять страшних шпигунів зазначають, що в Обітованій землі немає місця для них. Амаликитяни, хеттеї, євусеї, амореї та ханаанеяни мали місця для проживання в Обітованій землі. Для ізраїльтян нічого не залишилося.

Коли дивишся на світ очима страху, саме так виглядає майбутнє. У семінарії я пам’ятаю, як пастори розповідали мені, що всі хороші церкви зайняті. Студенти, які дивилися на своє майбутнє очима віри, бачили дещо інше: «Подивіться, скільки є місць, які потребують заснування нової церкви». Це зовсім інша − і набагато більш наповнена вірою − відповідь.

3. Ми виконуємо наші власні пророцтва, які самі себе знищують

Коли сповнені страху шпигуни повернулися і сказали, що Ізраїль не може перемогти народ, який вже перебуває в цій землі (Числ. 13:31), вони мали рацію. Якщо вони не вірили в те, що Бог може зробити через них, вони вже були переможені. Те ж саме стосується і нас. Коли ми не віримо, що у нас є шанс протистояти всім проблемам, з якими ми зіткнемося в майбутньому, ми гарантуємо такий результат.

4. Ми поширюємо свій негатив на всіх інших

Ваш страх впливає не тільки на вас, особливо коли ви є церковним лідером. Ізраїльтяни повірили в страшні донесення перших шпигунів. Ваша сім’я, ваша громада і ваша спільнота будуть робити те ж саме. Коли ви зосереджуєтесь на своєму страху, ви змушуєте інших віддалятися від перспективи віри.

5. Ми вважаємо себе неповноцінними

Зверніть увагу на те, як ізраїльтяни описували людей, які жили в Обітованій землі. «А ввесь той народ, що ми бачили в ньому, люди високі на зріст … І були ми у своїх очах немов та сарана, і такими були ми і в їхніх очах» (Числ. 13:32-33). Коли ми боїмося, ми схильні діяти так, як діяли ізраїльтяни. Ми проєктуємо свої страхи на інших. Ізраїльтяни не знали, як вони виглядали в очах ханаанеян. Вони відчували себе неповноцінними і маленькими, тому очікували, що ханаанеяни відчувають те ж саме.

6. Ми робимо себе нещасними

Ізраїльтяни влаштували свято жалю. Вони плакали, скаржилися і все піддавали сумніву. Немає нічого приємного в тому, щоб жити в страху. Коли ви влаштовуєте свято жалю, ви втрачаєте все, що Бог хоче дати вам в Обітованій Землі.

Читайте також:

Ніщо з цього не повинно бути вашою історією у 2023 році. Замість цього ви можете вибрати бути такими, як Ісус Навин і Калев. Ви можете дивитися на своє майбутнє з вірою, а не зі страхом. Страх завжди гірший за реальний об’єкт страху.

Як ви почнете? Крок за кроком. Ми перемагаємо свій страх рухом. Ви не можете відкинути свої страхи. Ви не можете прогнати їх. Але ви можете зробити крок назустріч своїм страхам.

Візьміть сьогодні на себе зобов’язання віри, щоб зустрітися зі своїми страхами.

Автор: Рік Уорен

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
pastors.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. А я вірю і знаю точно й достеменно: у наступаючому Новому 2023 році на незалежну й демократичну Україну чекає славна – і саме БОЖА – перемога у цій війні!
    Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button